PČL na nové adrese

Portál české literatury, nově už pouze pod označením CzechLit, se od 1. 6. 2015 postupně stěhuje na novou adresu http://new.czechlit.cz/. Starý Portál k tomuto dni přestaneme aktualizovat, přičemž veškeré aktualizace od teď budou k nalezení na nové adrese. Starý neaktualizovaný web poběží do té doby, než se nám podaří na ten nový přesunout všechna relevantní data. Omlouváme se za komplikace, děkujeme za pochopení a věříme, že se vám nový CzechLit bude líbit.

Literární pozvánky

«
»
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Autoři

S. d. Ch.

Share |

Miloslav Vojtíšek alias S. d. Ch. se narodil roku 1970 v Praze. Spisovatel, scenárista, loutkoherec a autor koláží vyrůstal na pražském Jižním Městě.

V osmdesátých letech stál u zrodu Barrandovské čtyřky, jejíž členové kromě pravidelných literárních střed shrnuli své tvůrčí počiny v jediném almanachu. Pro skupiny Periferie 42 a Ruce naší Dory skládal, psal a hrál na elektrickou kytaru. V současnosti se S. d. Ch. živí jako hrobník a správce hřbitova.

Původně publikoval samizdatem. Dnes jeho práce soustavně vydává studio Divus, mimo jiné vydavatel časopisu Umělec. Autor se ve svých scénářích a v poslední době i literárních pastiších, charakteristických archaickým jazykem, vyrovnává především s mýty českého národa a zabývá se pozicí člověka ve světě proměněném v instituci.  

K soukromým vydáním prací svých a svých přátel udržuje domácí edici pod značkou Creatura Culina Slach.

Provozoval divadelní společnost Miloš a Matěj a Naturální divadlo. Nyní provozuje Varlénův loutkový seminář, ve kterém kromě všech svých her uvedl i Quasičajovnu U Suicidní Ženy S Nepravidelným Měsíčním Cyklem (literárně – čajovnická performance), Varlénův loutkový poloautomat (projekt živého marionetového jukeboxu), Polí pět otvírá (loutková marketingová esej), Opouštění fetiše ( loutkové desatero živých hudebních klipů kapely Skrytý půvab byrokracie)

 

Zdroj: divus.cz

Foto: Lenka Růžičková

Medailon je aktuální k 1. červnu 2011.

Kontakty a odkazy

Dochází k absolutní změně paradigmatu a já z toho nespím - Portál české literatury, Jaroslav Balvín, 20. 5. 2011

Recenze České trilogie z pera Josefa Jindráka - H_Aluze

Rozhovor s autorem vedla v Literárních novinách Kateřina Nechvílová (20. 12. 2012)

 
© 2015 VIZUS | webmaster | Používáme redakční systém Vizus CMS