Doporučujeme knihu

Jiří Hájíček

Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku

 - obal knihy

Dějištěm sedmnácti povídek, které autor napsal v průběhu let 1995 až 2014, je jihočeský venkov.

Literární pozvánky

«
»
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
/24. září 2012/
Share |

John O'Brien dorazil i do České republiky

Zakladatel amerického nakladatelství Dalkey Archive Press se na cestách Evropou zastavil i za českými autory, nakladateli a publicisty.

O´Brien přicestoval do Prahy na pozvání literární sekce Institutu umění - Divadelního ústavu. V kavárně Slavia se během tří dní na konci září 2012 sešel mj. s českými autory jako Michal Ajvaz, Pavel Brycz, Róbert Gál, Milan Kozelka, Iva Procházková, Kateřina Tučková, Martin Vopěnka ad. a dále se zakladatelem literární ceny Magnesia Litera Pavlem Mandysem, referentem Samostatného oddělení literatury a knihoven Ministerstva kultury a literárním kritikem Radimem Kopáčem nebo Davidem Vichnarem, který vede nakladatelství anglofonních autorů usazených v Praze Equus Press.

O´Brien se zajímal o český literární kontext, možnosti finanční podpory případné české série, která by se zařadila po bok již založených národních knižních řad Dalkey Archive Press, a nové knihy českých autorů.

John O´Brien vede kromě nakladatelství Dalkey Archive Press, kde vyšly mj. i dvě knihy Michala Ajvaze a ročenky Best European Fiction, v nichž jsou zastoupeni další čeští autoři, také literární revue Context a The Review of Contemporary Fiction. Samotné nakladatelství vzniklo v osmdesátých letech v USA, v současné době je tvoří redakční rada složená z odborníků z celého světa a má pověst prestižního nezávislého vydavatelského domu, který anglofonnímu publiku prostředkuje mimo jiné i řadu autorů "malých jazyků". 

Nakladatel John O´Brien

Vedoucí literární sekce Institutu umění - Divadelního ústavu Viktor Debnár s prozaičkou

Kateřinou Tučkovou

Spisovatelka Iva Procházková

Šéfredaktor Portálu české literatury Jaroslav Balvín se spisovatelem Pavlem Bryczem

Nakladatel David Vichnar, "pan Magnesia litera" Pavel Mandys

John O´Brien, David Vichnar

Editorka německé mutace Portálu české literatury Šárka Krtková, literární kritik a zaměstnanec

MKČR Radim Kopáč

Společně ve Slavii

© 2014 VIZUS | webmaster | Používáme redakční systém Vizus CMS