PČL na nové adrese

Portál české literatury, nově už pouze pod označením CzechLit, se od 1. 6. 2015 postupně stěhuje na novou adresu http://new.czechlit.cz/. Starý Portál k tomuto dni přestaneme aktualizovat, přičemž veškeré aktualizace od teď budou k nalezení na nové adrese. Starý neaktualizovaný web poběží do té doby, než se nám podaří na ten nový přesunout všechna relevantní data. Omlouváme se za komplikace, děkujeme za pochopení a věříme, že se vám nový CzechLit bude líbit.

Literární pozvánky

«
»
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
V obecném zájmu. Cenzura a sociální regulace literatury v moderní české kultuře

Nové knihy

 - obal knihy /2013/

Příběhy robotíka Mecháčka 2

Autor

Helena Vrecková

Nová dětská kniha Příběhy robotíka Mecháčka 2 volně navazuje na úspěšnou knihu Příběhy robotíka Mecháčka. Knížka je unikátní nejen svým zpracováním a způsobem tvorby, ale také svým námětem. Autorka Helena Vrecková začala na knížce pracovat na začátku loňského roku.

Kniha je ilustrována na dotykovém tabletu iPad New, s použitím aplikace Autodesk SketchBook Pro. Obrázky vznikly použitím speciálního stylusu Wacom, který je určený právě pro tento typ dotykových displejů. Techniku tvorby si autorka vyzkoušela již na prvním dílu knihy o malém robotíkovi.

Příběhy robotíka Mecháčka 2 jsou o malém robotíkovi Mecháčkovi, kterému právě začaly prázdniny a on má možnost poznávat svět kolem sebe. S Mecháčkem se tak děti vydají na letní tábor, zažijí napětí během Mecháčkovy nebezpečné hry na jezeře, vyposlechnou si několik robotích legend a zažijí mnoho dalších příhod. Při jeho dobrodružstvích mu dělají společnost kamarádi Plechýnka, Blik a Lupík. Ochrannou ruku nad malým robotíkem drží děda Nebozez a hodní rodiče Matička a Šroubek. Chybět nebude ani postava hypochondrického Vysavače. Kniha má 135 stran, rozdělených do 10 kapitol a je obohacena o 21 vlastních autorčiných ilustrací.

Nápad na dětskou knížku o robotíkovi byl spojen nejen s autorčinými zkušenostmi s dětmi, ale také s psaním pro vědeckotechnické weby, kde se stále objevují nejrůznější druhy robotů a strojů. V knize se tak můžeme setkat s pozoruhodným světem technologií, kde však mají místo i city a emoce. Literární povědomí si autorka utvořila při studiu bohemistiky na vysoké škole, které dále utvářela její redaktorská činnost.

Kniha je určena pro děti, ale při jejím předčítání se určitě pobaví i rodiče. K dispozici je v elektronické verzi pro iPad (formát ePub), Kindle (formát MobiPocket), počítače a další elektronická zařízení (PDF), včetně mobilních telefonů.

O knize se více dozvíte na oficiálních stránkách www.robotikmechacek.cz, kde jsou i další informace a ukázky jak z prvního, tak i z druhého dílu. Pro fanoušky je k dispozici i Facebooková stránka www.facebook.com/robotikmechacek.

 

Ukázka

zde

 

O autorce

Helena Vrecková píše pro vědeckotechnologický server vtm.cz. Jejím snem bylo psát poutavé knížky pro děti, kterým se ráda věnuje. Na svém autorském kontě má již dvě vydané knihy o malém robotíkovi Mecháčkovi a momentálně pracuje na třetím pokračování jeho příběhů. Do budoucna plánuje vydat také román pro dospělé, který by se poprvé odklonil od futuristického tématu robotů a vývoje technologií. 

Share |

 

Jazyk: Čeština

Název: Příběhy robotíka Mecháčka 2

Nakladatelství: Helena Vrecková

Rok: 2013

Počet stran: e-Pub, PDF, Mobi Pocket, 135 s.

Žánr: Literatura pro děti a mládež

Přehled vydání:

2013, Helena Vrecková,
Příběhy robotíka Mecháčka 2

Vaše postřehy

» Návštěvní kniha prozatím neobsahuje žádné příspěvky

*

Napište číslicí výsledek příkladu
třimínusčtyři =

© 2015 VIZUS | webmaster | Používáme redakční systém Vizus CMS