Oznámení o změně v provozu Portálu české literatury

Portál české literatury ve stávající podobě k 31. 12. 2014 omezuje svou činnost. Na vývoji nové podoby webu Czechlit.cz pracuje tým externistů pod vedením Davida Zábranského, který byl 24. 9. 2014 zvolen šéfredaktorem ve výběrovém řízení). Jeho koncepce počítá s omezením nebo zrušením pravidelných rubrik Nové knihy, Aktuality a Kalendář, zaměří se primárně na zahraniční čtenáře. Předpokládaným termínem spuštění tohoto portálu je 1. 5. 2015.

Literární pozvánky

«
»
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Newsletter

Nové knihy

 - obal knihy /2013/

Příběhy robotíka Mecháčka 2

Autor

Helena Vrecková

Nová dětská kniha Příběhy robotíka Mecháčka 2 volně navazuje na úspěšnou knihu Příběhy robotíka Mecháčka. Knížka je unikátní nejen svým zpracováním a způsobem tvorby, ale také svým námětem. Autorka Helena Vrecková začala na knížce pracovat na začátku loňského roku.

Kniha je ilustrována na dotykovém tabletu iPad New, s použitím aplikace Autodesk SketchBook Pro. Obrázky vznikly použitím speciálního stylusu Wacom, který je určený právě pro tento typ dotykových displejů. Techniku tvorby si autorka vyzkoušela již na prvním dílu knihy o malém robotíkovi.

Příběhy robotíka Mecháčka 2 jsou o malém robotíkovi Mecháčkovi, kterému právě začaly prázdniny a on má možnost poznávat svět kolem sebe. S Mecháčkem se tak děti vydají na letní tábor, zažijí napětí během Mecháčkovy nebezpečné hry na jezeře, vyposlechnou si několik robotích legend a zažijí mnoho dalších příhod. Při jeho dobrodružstvích mu dělají společnost kamarádi Plechýnka, Blik a Lupík. Ochrannou ruku nad malým robotíkem drží děda Nebozez a hodní rodiče Matička a Šroubek. Chybět nebude ani postava hypochondrického Vysavače. Kniha má 135 stran, rozdělených do 10 kapitol a je obohacena o 21 vlastních autorčiných ilustrací.

Nápad na dětskou knížku o robotíkovi byl spojen nejen s autorčinými zkušenostmi s dětmi, ale také s psaním pro vědeckotechnické weby, kde se stále objevují nejrůznější druhy robotů a strojů. V knize se tak můžeme setkat s pozoruhodným světem technologií, kde však mají místo i city a emoce. Literární povědomí si autorka utvořila při studiu bohemistiky na vysoké škole, které dále utvářela její redaktorská činnost.

Kniha je určena pro děti, ale při jejím předčítání se určitě pobaví i rodiče. K dispozici je v elektronické verzi pro iPad (formát ePub), Kindle (formát MobiPocket), počítače a další elektronická zařízení (PDF), včetně mobilních telefonů.

O knize se více dozvíte na oficiálních stránkách www.robotikmechacek.cz, kde jsou i další informace a ukázky jak z prvního, tak i z druhého dílu. Pro fanoušky je k dispozici i Facebooková stránka www.facebook.com/robotikmechacek.

 

Ukázka

zde

 

O autorce

Helena Vrecková píše pro vědeckotechnologický server vtm.cz. Jejím snem bylo psát poutavé knížky pro děti, kterým se ráda věnuje. Na svém autorském kontě má již dvě vydané knihy o malém robotíkovi Mecháčkovi a momentálně pracuje na třetím pokračování jeho příběhů. Do budoucna plánuje vydat také román pro dospělé, který by se poprvé odklonil od futuristického tématu robotů a vývoje technologií. 

Share |

 

Jazyk: Čeština

Název: Příběhy robotíka Mecháčka 2

Nakladatelství: Helena Vrecková

Rok: 2013

Počet stran: e-Pub, PDF, Mobi Pocket, 135 s.

Žánr: Literatura pro děti a mládež

Přehled vydání:

2013, Helena Vrecková,
Příběhy robotíka Mecháčka 2

Vaše postřehy

» Návštěvní kniha prozatím neobsahuje žádné příspěvky

*

Napište číslicí výsledek příkladu
jednamínustři =

© 2015 VIZUS | webmaster | Používáme redakční systém Vizus CMS