PČL na nové adrese

Portál české literatury, nově už pouze pod označením CzechLit, se od 1. 6. 2015 postupně stěhuje na novou adresu http://new.czechlit.cz/. Starý Portál k tomuto dni přestaneme aktualizovat, přičemž veškeré aktualizace od teď budou k nalezení na nové adrese. Starý neaktualizovaný web poběží do té doby, než se nám podaří na ten nový přesunout všechna relevantní data. Omlouváme se za komplikace, děkujeme za pochopení a věříme, že se vám nový CzechLit bude líbit.

Literární pozvánky

«
»
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
One Dream Company

Nové knihy

 - obal knihy /2013/

Regeln des lächerlichen Benehmens

Autor

Emil HAKL

Zatím poslední kniha Emila Hakla volně navazuje na autorův nejúspěšnější text O rodičích a dětech. Ve třech příbězích vypravěč rekapituluje soukromou kroniku svého dosavadního života. Nejprve se vydává se dvěma svéráznými podivíny vyzkoušet paragliding, kde se v napůl bezmocném závěsu ocitá tváří v tvář vlastní minulosti. Nejpůsobivějším, absolutním předělem tohoto triptychu je loučení s otcem a jeho smrt. Závěr patří cestě do dunajské delty, symbolickému pokusu najít sebe sama. I v nejtíživější situaci si Haklův hrdina dokáže zachovat odstup a zachází s jazykem i vlastní pamětí se stejnou bravurou jako Hrabalův Hanťa. Je ovšem dnešní, a proto drsnější, když v sebeironických glosách a metaforách konstatuje, o co jde loserům i vítězům: Vzájemně si předvádět odrbané plechové slepičky svých životů. Natahovat klíč a přihlížet, jak zobou... Cena Josefa Škvoreckého 2010 

Anotace německy na stránkách rakouského nakladatelství Braumüller

 

Ohlasy v německojazyčných médiích

„Román žije ze svého humoru, který přebije všechny tragické momenty děje,“ míní Freie Presse. „Maximálně smutný a maximálně zábavný antiromán,“ píše nadšeně Neue Zürcher Zeitung.

 

Recenze

Recenze Davida Axmanna na WienerZeitung.at (30. 6. 2013)

Recenze Jörga Platha na Nzz.ch (29. 12. 2013)

Share |

 

Jazyk: Němčina

Název: Regeln des lächerlichen Benehmens

Místo: Wien, Austria

Nakladatelství: Braumüller

Rok: 2013

Počet stran: ca. 150

Překladatel: Mirko Kraetsch

Žánr: Próza

Přehled vydání:

2013, Braumüller, Wien, Austria
Regeln des lächerlichen Benehmens

Vaše postřehy

» Návštěvní kniha prozatím neobsahuje žádné příspěvky

*

Napište číslicí výsledek příkladu
třimínusosm =

© 2015 VIZUS | webmaster | Používáme redakční systém Vizus CMS