PČL na nové adrese

Portál české literatury, nově už pouze pod označením CzechLit, se od 1. 6. 2015 postupně stěhuje na novou adresu http://new.czechlit.cz/. Starý Portál k tomuto dni přestaneme aktualizovat, přičemž veškeré aktualizace od teď budou k nalezení na nové adrese. Starý neaktualizovaný web poběží do té doby, než se nám podaří na ten nový přesunout všechna relevantní data. Omlouváme se za komplikace, děkujeme za pochopení a věříme, že se vám nový CzechLit bude líbit.

Literární pozvánky

«
»
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Nové knihy

 - obal knihy /2013/

Tři bratři v cizích světech

Autoři

Jan Diblík
Karel Diblík
Petr Diblík

Vstřícný Írán, zbídačená Kambodža, vyšperkovaný Singapur, usměvavé Filipíny, rajská Havaj, barevná Guatemala a dalších jedenáct zemí. Diblíci (Karel 24, Honza 22 a Petr 19 let) nejsou ani tak dobrodruzi, spíš poutníci a zvědavci. V každém setkání hledají bohatství lidských příběhů – co člověk, to nový svět. Kniha navazuje na sérii besed a promítání, které tři bratři po návratu z cesty kolem světa uspořádali převážně na středních školách. Jejich svěží vyprávění vyslechly tisíce lidí a mnozí je povzbuzovali k dotažení této knihy. Diplomaté z honosných ambasád i rikšové zaprášených ulic tu dostávají svůj hlas. Oni i autoři samotní odhalují, co je pro ně skutečně podstatné a niterné. A čtenáře vybízejí, ať se na cestu vydá spolu s nimi. Tahle pouť skončila jen zdánlivě.

„Jiří Šlitr, který neustále musel někam cestovat, o mně říkal, že jsem pecivál. Do jisté míry a do jisté doby to byla pravda. O to větší obdiv musím chovat ke třem mužům, kteří našli k cestě kolem světa odvahu. Myslím, že bez ní se taková věc neobejde. A děkuju jim za to, že se podělili o své zkušenosti a zážitky v této knize.“ Jiří Suchý, divadelník, textař a skladatel

„Z tohohle pohledu vypadá, globalizovaný‘ svět docela jinak než ve večerních zprávách – ale také docela jinak než na načinčaných prospektech cestovních kanceláří.“ Jan Sokol, filozof a pedagog

„Na Třech bratrech, knize i jejích autorech, mě baví nenucenost a odzbrojující upřímnost. Nejsou cestovatelé, nejsou sociologové, nejsou spisovatelé. Jsou bráchové, co vyjeli na cesty, ptali se a rozhlíželi a napsali knihu. Skvělou. Nepřikrášlují sebe ani svět, a obojí je krásné až až.“ Jana Šrámková, spisovatelka

 

(Nakladatelství 65. pole)

 

Křest

Uvedení knihy s besedou v Malostranské besedě (Malostranské nám. 21, Praha 1), 10. 3. 2013; 18.00 − beseda s autory, 20.00 − křest knihy, 20.30 − vystoupí Prague Cello Quartet; kniha bude rovněž uvedena 15. 3. 2013 v Orlickém muzeu v Chocni, od 18.30.

Share |

 

Jazyk: Čeština

Název: Tři bratři v cizích světech

Místo: Praha

Nakladatelství: Nakladatelství 65. pole

Rok: 2013

Počet stran: 336

Žánr: Cestopis

Přehled vydání:

2013, Nakladatelství 65. pole, Praha
Tři bratři v cizích světech

Vaše postřehy

14.3.2013 | 22:44:55 Michal Marek
Netradičně pojatý cestopis, který nenudí. Cesta kolem světa za 365 dní na přelomu tisíciletí - jakoby se snažili odebrat vzorek, chuť, stav včetně subjektivních postřehů, pro příští generace. Ovšem skvělé jsou i momenty, kdy se vrací ke svým kořenům, ke svému domovu a zemi, která z té dálky najednou získává nový rozměr. Palec nahoru!
1.3.2013 | 15:06:06 Vojtěch Jurásek
Kniha od bratří Diblíků se mi četla velice příjemně a rychle, a rozhodně ji doporučuji. Líbilo se mi především to, že měli autoři oči otevřené a svoji zkušenost z cizích světů a kultur porovnávali s tím, co znali ze svého života ve střední Evropě... Právě jejich nápadité reflexe jsou z mého pohledu přínosným prvkem v jejich cestopisu.
*

Napište číslicí výsledek příkladu
jednamínusosm =

© 2015 VIZUS | webmaster | Používáme redakční systém Vizus CMS