David Zábranský

Šternův pokus milovat

Překl. Kepa Uharte
El intento de amar de Štern
El intento de amar de Štern
Huso editorial, 2017, 272 str.
Jazyk: Španělština
Žánr: Beletrie
ISBN: 9788494706202
Autorská práva v zahraničí
Pražská Literární Agentura
W: http://www.praglit.de/
E: maria@sileny.de
Kontakty
W: http://www.praglit.de/portfolio/david-zabransky
E: zabranskydavid@gmail.com
Granty

Román o muži, který je veskrze úspěšný, přesto mu chybí schopnost navázat hlubší mezilidský vztah. Od autora úspěšného debutu Slabost pro každou jinou pláž, který získal cenu Magnesia Litera 2007.

Láska se rodí v křečích, nekonečně dlouho, pomalu. Rodí se od té doby, kdy se narodíme my. Někdy se nestihne narodit, do smrti. Málokdo se okamžitě naučí něco, co nikdy neviděl.

Šternův pokus milovat je časem, místem i osobou vypravěče sevřená novela odehrávající se během několika dní na filmovém festivalu v Lázních – Karlových Varech. Je vyprávěna vnitřním hlasem hlavního hrdiny, třicetiletého Bertranda Šterna, jemuž nechybí nic, pouze znalost toho, co se mezi lidmi traduje jako „mezilidský vztah“.

Z recenzí

„Šternův pokus milovat čtu jako obraz vyprazdňování současného světa. Erotika na pomyslné hranici porna a vulgarity umožňuje daleko ostřejší pohled na sociální rozpad globalizovaného světa – v tomhle smyslu považuji Zábranského za jediného opravdu výrazného českého autora, který se v této chvíli může srovnávat s podobně píšícími vrstevníky na východě i západě Evropy.“

Zdenko Pavelka, Právo

Informace o českém vydání

Šternův pokus milovat

Jazyk: Španělština
Název: El intento de amar de Štern
Místo: Madrid, Spain
Nakladatelství: Huso editorial
Rok: 2017
Počet stran: 272
Žánr: Beletrie
Autorská práva v zahraničí
Pražská Literární Agentura
Granty