Eltűnés
Eltűnés
Napkút, 2016, 368 str.
Jazyk: Maďarština
Žánr: Beletrie
ISBN: 9789632635811
Autorská práva v zahraničí
Dana Blatná Literární agentura
W: http://www.dbagency.cz
E: blatna@dbagency.cz
Kontakty
W: http://www.petra-soukupova.cz/
E: piha@seznam.cz
Goodreads hodnocení
82.2% (Hodnotilo 1077 uživatelů)

Text oceněný v roce 2010 Magnesií Literou v kategorii Kniha roku a jasný bestseler mladé autorky. Překlad vznikl mimo jiné i díky Ceně Susanny Roth.

Intimní rodinné či partnerské vztahy jsou tradiční doménou ženských a dívčích románků. Vyšší literatura jako by se tohoto tématu bála a možná i trochu štítila. Tím větší pozornost potom budí, dokáže-li je nějaký autor uchopit neprvoplánově, nesentimentálně a netradičně. Petře Soukupové se to podařilo hned v první knize nazvané K moři. I v jejím novém souboru tří rozsáhlých povídek jsou hlavním tématem rodinné vztahy.

Překladatelka Juhászné Hahn Zsuzsanna o svém prvním významném překladu píše toto:

V roce 2008 jsem se rozhodla věnovat se uměleckému překladu. Byl to můj sen už od 16 let. I proto jsem se nenechala odradit prvními neúspěchy. Začala jsem překládat kratší texty českých autorů, jakými jsou například Karel Šiktanc, Otokar Březina, Jan Němec, Jaroslav Rudiš nebo David Jan Žák. V roce 2015 přišlo vytoužené uznání – zvítězila jsem v soutěži pro mladé překladatele, pořádané Českými centry. Díky Ceně Susanny Roth jsem měla možnost zúčastnit se velmi inspirativního bohemistického semináře.

Za několik dní budu v ruce držet svou první knihu. V rámci 23. budapešťského mezinárodního knižního veletrhu vyjde maďarský překlad knihy Petry Soukupové Zmizet (Eltűnés). V červnu pak bude následovat můj další překlad v knižní podobě – Kaprálové Zimní kniha o lásce (Téli könyv a szerelemről). V současné chvíli se ale naplno věnuji překladu knihy Jana Němce Dějiny světla (A fény története) a sním svůj sen…

Juhászné Hahn Zsuzsanna, Budapešť, 11. dubna 2016

Informace o českém vydání

Zmizet

Další vybrané překlady (2)

Zniknąć Polština

Sparire Italština

Jazyk: Maďarština
Název: Eltűnés
Místo: Budapest, Hungary
Nakladatelství: Napkút
Rok: 2016
Počet stran: 368
Žánr: Beletrie
Autorská práva v zahraničí
Dana Blatná Literární agentura