Radek Malý, Renáta Fučíková

Franz Kafka - Člověk své a naší doby

Překl. Núria Mirabet i Cucala
Franz Kafka, el hombre que trascendió su tiempo
Franz Kafka, el hombre que trascendió su tiempo
Libros del Zorro Rojo, 2019, 104 str.
Jazyk: Španělština
Žánr: Biografie, Literatura pro děti a mládež
ISBN: 9788494773570
Autorská práva v zahraničí
Aura-Pont
W: http://www.aura-pont.cz
Kontakty
W: http://radekmaly.flexum.cz/
E: kastanvkapse@seznam.cz
Goodreads hodnocení
82.8% (Hodnotilo 109 uživatelů)

Výpravná kniha o nejslavnějším pražském rodákovi Franzi Kafkovi přibližuje jeho život a dílo všem, kdo chtějí podrobněji poznat jeho svět. Ožívá v ní svět pražské německy psané literatury, svět jeho zájmů, rodiny a přátel a také svět prazvláštních příběhů, nad kterými si dodnes lámou hlavu čtenáři i odborníci na slovo vzatí. Autorem textu je dvojnásobný držitel ocenění Magnesia Litera, básník, překladatel a germanista Radek Malý. Ilustrace vytvořila Renáta Fučíková, přední česká ilustrátorka a držitelka řady tuzemských i zahraničních cen.

Srozumitelně a přitom poutavě je představen Kafkův život, jeho rodina, jeho vztah k ženám, ale především jeho přístup k literární tvorbě. Některá zásadní díla jsou představena zhuštěnou formou komiksu (např. povídka Proměna), z jiných děl v knize najdeme nově přeložené ukázky (např. Dopis otci). Smyslem ukázek i úvodních kapitol je ukázat Kafku jako člověka, který byl do značné míry formován okolnostmi své doby, na což se pod sugestivním vlivem četby a mnohačetných interpretací jeho děl zapomíná. Netradičně je též představen Franz Kafka jako člověk všední: sportovec a turista. Kniha klene oblouk až do současnosti, kdy se z Kafky nejednou stala značka výnosného obchodního artiklu.

Kniha Franz Kafka. Člověk své a naší doby připomíná nejen tohoto možná nejslavnějšího pražského rodáka, ale také vzácnou kulturní symbiózu, kterou soužití Čechů, Židů a Němců v jednom městě představovalo. Kromě seznámení se s Kafkou a jeho dílem by tedy čtenář měl pochopit, v čem spočívají příčiny hloubky a pozoruhodnosti nejen Kafkova díla, ale i jeho současníků.

Informace o českém vydání

Franz Kafka - Člověk své a naší doby

Další vybrané překlady (2)

Franz Kafka - A Man of His Time and Our Own Angličtina

Franz Kafka - Ein Mensch seiner und unserer Zeit Němčina

Jazyk: Španělština
Název: Franz Kafka, el hombre que trascendió su tiempo
Místo: Barcelona
Nakladatelství: Libros del Zorro Rojo
Rok: 2019
Počet stran: 104
Žánr: Biografie, Literatura pro děti a mládež
Autorská práva v zahraničí
Aura-Pont