Pavel Bareš

Projekt Kronos

Projekt Kronos
Host, 2017, 568 str.
Jazyk: Čeština
Žánr: Fantasy, Sci-fi
ISBN: 9788075770554
Autorská práva v zahraničí
Dana Blatná Literární agentura
W: http://www.dbagency.cz
E: blatna@dbagency.cz
Goodreads hodnocení
88% (Hodnotilo 473 uživatelů)

Být hrdinou není ve skutečnosti ani zdaleka takové, jak se o tom píše v komiksech…

Píše se rok 2052 a to málo, co po válce ze světa zbylo, halí šero nukleární zimy. Attiona City, jednu z posledních výsep lidské civilizace, zevnitř požírá záhadná epidemie a společenské rozkoly. Zatímco prominentní občané v horní části města se vzpamatovávají z válečných hrůz, méně šťastní obyvatelé spodního Downtownu je stále prožívají. Drogový byznys jen kvete, ulicím vládnou konkurenční gangy a zoufalí Downtowneři se ocitají v čím dál větší izolaci. To vše jsou ale jen první výstřely do tmy předznamenávající občanskou válku.

Mladý Downtowner Jason Blake vždycky toužil být hrdinou. A teď se mu — k jeho smůle — tohle přání beze zbytku vyplní. Naproti tomu Luco Scarpa nikdy nechtěl nic jiného než prožít svůj život v klidu a míru. Přesto má pod taktovkou nejmocnější organizace světa lovit právě takové lidi, jako je Jason. A ačkoli o tom ani jeden z nich nemá nejmenší tušení, brzy se z nich mají stát pouhé figurky šachové partie, ve které se hraje o osud celého města.

Originální nový hlas v české fantastice. Vyzrálý debut, který se žene kupředu s jistotou budoucí klasiky.

Z recenzí

Projekt Kronos pootevírá dveře, které lákají do zcela nového světa, který je sice poněkud neutěšený, ale pozoruhodným způsobem dokáže ve čtenáři vyvolat touhu uchopit ho všemi smysly. Nezbývá tedy než doufat, že Pavel Bareš tyto dveře otevře dokořán a vyslouží si tak vstup mezi legendy české fantastiky. Našlápnuto má zatím dobře.“

—Monika Riesová, Sarden

Jazyk: Čeština
Místo: Brno
Nakladatelství: Host
Rok: 2017
Počet stran: 568
Žánr: Fantasy, Sci-fi