Max Bolliger, Petr Sís

Šťastný skřítek

Šťastný skřítek
Paseka, 2012, 28 str.
Jazyk: Čeština
Žánr: Literatura pro děti a mládež

Knížka vypravuje příběh o skřítkovi, který má něco, co ostatní skřítkové nemají: překrásný hlas a dar zpívat a vymýšlet nové písničky. Kromě toho má spoustu dobrých přátel a vůbec všechno, co potřebuje k životu. Je šťastný. Když potom ale uvidí zlatý prsten, zlatou korunku a zlatý vozík, všechno se změní… Toník musí přijít na to, že přátelé a radostný zpěv jsou nad všechno zlato světa. Klasicky strukturovaná pohádka s půvabnými a poetickými ilustracemi Petra Síse a textem švýcarského spisovatele Maxe Bolligera se dočkala vydání v mnoha jazycích a zaznamenala velký úspěch u malých čtenářů po celém světě.

 

O autorech

Max Bolliger (1929), prozaik a básník, který se stal jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších autorů dětských knížek ve Švýcarsku.

Petr Sís (1949), ilustrátor, grafik, tvůrce animovaných filmů a výtvarných knih pro děti i dospělé.

 

(Paseka)

 

Odkazy

V češtině vychází Šťastný skřítek. První z dětských knih, které ilustroval Petr Sís (Naďa Bělovská, Dana Votýpková, Tereza Svobodová; Český rozhlas, 24. 8. 2012)

V češtině vyšla vůbec první kniha, kterou Petr Sís nakreslil v cizině (ČTK a Ondřej Bezr /pod šifrou ob/; iDNES, 27. 8. 2012)

Jazyk: Čeština
Místo: Praha - Litomyšl
Nakladatelství: Paseka
Rok: 2012
Počet stran: 28
Žánr: Literatura pro děti a mládež