Jáchym Topol

Citlivý člověk

Překl. Laura Angeloni
Una persona sensibile
Una persona sensibile
Keller, 2020, 464 str.
Jazyk: Italština
Žánr: Beletrie
ISBN: 9788899911546
Autorská práva v zahraničí
Pluh
W: http://www.pluh.org
E: info@pluh.org
Kontakty
E: jatop@volny.cz
Granty

Hrdinové nového Topolova románu, kočovný herec Táta se svou alkoholickou ženou a dvěma synky, křižují Evropou, aby se pokusili nalézt staronový domov na březích Sázavy. Cestu jim kříží postavy spřízněné i protivné, mezi mnoha dalšími ryšavá kurvička Světlana a její milý Kája z vymahačského klanu Baštů, který se v zuřivých bitkách utkává s Bizonovou motorkářskou tlupou.

Topolův dobrodružný román ze současnosti se dotýká v zemité grotesce témat, která znepokojují lidstvo odjakživa, jako jsou víra, stárnutí, smysl života, sebevražda, láska, rodičovství, i těch, která patří k právě žhavým – „stěhování národů“, politická korektnost, krymský konflikt, meze politiky… A žádné z nich není natolik nedotknutelné, aby nemohlo být pomocí rafinovaně a osvěživě používaného jazyka, plného odkazů, podprahových vláken a asociací, zironizováno a obráceno z líce na rub a zase nazpátek.

Román Citlivý člověk je komický a brutální, chytře chlípný, karnevalový a zároveň přísně organizovaný. Je to reportáž z odvrácené strany života, groteska o nacházení Boha a lidské jiskry v nejpustších brlozích, kniha o existenciální pouti, kde je i v těch nejšílenějších pasážích oživující ingrediencí láska anebo touha po ní.

Informace o českém vydání

Citlivý člověk

Další vybrané překlady (6)

Ein empfindsamer Mensch Němčina

Wrażliwy człowiek Polština

Een gevoelig iemand Nizozemština

Une personne sensible Francouzština

Jautrus žmogus Litevština

Osjetljiv čovjek Chorvatština

Jazyk: Italština
Název: Una persona sensibile
Nakladatelství: Keller
Rok: 2020
Počet stran: 464
Žánr: Beletrie
Autorská práva v zahraničí
Pluh
Granty