A bude hůř… a diskuse s Janem Pelcem a Karlem Šlingem

Film Petra Nikolaeva pode Pelcova románu v Londýně.

Zprávy

its_gonna_get_worse-poster-image-web

Ve čtvrtek 26. dubna v 19:00 hodin se bude konat projekce filmu Petra Nikoaeva podle kultovního románu Jana Palce. Film z roku 2007 se bude promítat v Goethe Institutu v Londýně. Odvážný, surový portrét života mladých v podzemní scéně v 70. letech. Hrají: Karel Žídek, Radomil Uhlíř.

Následuje diskuse o životě za komunismu versus životě v exilu se spisovatelem Janem Pelcem a bývalým disidentem Karlem Šlingem. Uvádí novinář Ivan Kytka.

JAN PELC (b. 1957), český spisovatel a novinář. Po emigraci do Francie v roce 1981 pracoval jako redaktor čtvrtletníku Svědectví v Paříži pod vedením jednoho z nejslavnějších českých exulantů Pavla Tigrída a přispíval také do programů Radia Svobodná Evropa. Po sametové revoluci v roce 1989 se vrátil do své vlasti.

…A bude hůř, Pelcův nejslavnější třídílný román, byl vydán v Německu v roce 1985. Jeho dalším dílem je román věnovaný nejslavnější české undergroundové skupině The Plastic People of the Universe.

KAREL ŠLING / SCHLING (b. 1945, Londýn), syn Otta Šlinga, odsouzený k smrti během politických procesů v roce 1952 a předválečné členky britské komunistické strany, vyrostl v komunistickém Československu. Po otcově soudním procesu a vězení matky žil v exilu ve východních Čechách v 60. letech, kdy se jeho otec rehabilitoval. Aktivně se podílel na studentském hnutí během Pražského jara 1968 a po sovětské okupaci Československa v disidentském hnutí, stal se jedním ze signatářů Charty 77. Poté pracoval v manuálních profesích až do roku 1984, kdy emigroval do Anglie, aby se připojil ke své matce a bratrovi.

IVAN KYTKA je dlouholetým přispěvatelem České televize v Londýně, rozhlasové stanice Impuls a časopisu Xantypa a spoluvlastníkem produkční společnosti Blokmedia Ltd, která kromě jiného připravuje dokumenty pro BBC Radio 4 a BBC World Service.

CzechLit