Časopis Deus Ex Machina a Pražské jaro

Kundera, Márquez, Cortázar, Hrabě a další v Bruselu

Zprávy

karel-hajek-prague-spring

20. 6. v 19.30 proběhne v Pražském domě v Bruselu večer věnovaný tématu Pražského jara, s básněmi Václava Hraběte a fotografiemi Pavla Baňky. Hosté také představí méně známé momenty Pražského jara, jako je například setkání Milana Kundery a Gabriela Garcíi Márqueze.

Program zahájí Lucie Čadilová (ředitelka Pražského domu v Bruselu) a Michiel Leen (redaktor časopisu Deus Ex Machina). Dále vystoupí Vincent Scheltiens (doktorand historie z Antverpské univerzity), který se zaměří na dynamické liberalizační iniciativy období Pražského jara, Jitka Pánek Jurková (ředitelka Českého centra Brusel) návštěvníkům představí život a dílo fotografa Josefa Koudelky, Wim Michiel (vydavatel časopisu Deus Ex Machina) pohovoří o spojení Franze Kafky a Pražského jara, Jasper Vervaeke (doktorand oboru španělský jazyk a literatura) bude mluvit o setkání, které proběhlo v Praze v roce 1968 mezi Milanem Kunderou, Gabrielem Garcíou Márquezem, Juliem Cortázarem a Carlosem Fuentem. Některé překlady básní Václava Hraběte přečte nizozemsko-česká překladatelka Irmma Pieper.

Návštěvníci budou moci zhlédnout výstavu Eriky Bornové and Tomáše Císařovského, která právě probíhá v Pražském domě.

Organizuje vlámský literární časopis Deus ex Machina ve spolupráci s Českým centrem Brusel a zastoupením hl. m. Prahy v Bruselu.

CzechLit