České spisovatelky se účastní kolumbijského knižního veletrhu FILBO

Radka Denemarková a Markéta Pilátová budou na významném knižním veletrhu v kolumbijském hlavním městě debatovat o současné české literatuře.

Zprávy

Filbo7-1024x342

Ve dnech 22. až 25. dubna seznámí obě spisovatelky návštěvníky veletrhu se svou tvorbou, hovořit budou i o české literární tradici.

Originální kolumbijské nakladatelství Wilborada 1047 připravilo v rámci festivalu vlastní aktivitu s názvem Týden české republiky, na které představí například výstavu o fenoménu samizdatu, kterou přichystala česko-kolumbijská asociace ASOČHECA. Po zahájení výstavy, 25. dubna, bude následovat debata autorek Radky Denemarkové a Markéty Pilátové. 27. 4. se návštěvníci seznámí s výběrem díla největších českých básníků v překladech španělské překladatelky a básnířky Clary Janés.

Mezinárodní knižní veletrh FILBO, založený v roce 1987, patří k nejdůležitějším knižním veletrhům na celém latinskoamerickém kontinentu. Kromě významných vydavatelů, distributorů, zástupců grafického průmyslu a literárních odborníků, se zde každoročně setkávají někteří nejlepší současní spisovatelé. Zajímavý program veletrhu zahrnuje nejen literární besedy, konference, ale i hudbu a gastronomii.

Program české účasti na veletrhu zde.

CzechLit