Čeští prozaici na knižním veletrhu v Bruselu

Bruselský Foire du livre uvítá Michala Ajvaze a Jaroslava Rudiše.

Zprávy

Rudis Ajvaz

Tradiční knižní veletrh Foire du livre, který se v Bruselu koná již 40 let, otevře své prostory Tour & Taxis 22.-25. 2. 2018. Zástupci z ČR na něm vystoupí letos poprvé, a to na společném stánku č. 116 s ostatními zeměmi Visegrádu: Maďarskem, Polskem a Slovenskem. Jaroslav Rudiš a Michal Ajvaz zde pohovoří o svém díle a setkají se s čtenáři, dalšími autory a nakladateli. Michal Ajvaz, řazený k autorům magického realismu a literární fantastiky, se na veletrhu zaměří na své romány Zlatý věk a Druhé město, jež byly přeloženy do francouzštiny. Debata s Ajvazem se bude konat v pátek 23. 2. 2018 v 18:00 hodin, kde český prozaik vystoupí spolu s Krisztinou Tóth z Maďarska a Ursulou Kovalik ze Slovenska.

Jaroslav Rudiš bude prezentovat tři své knihy: Národní třída, Konec punku v Helsinkách a Alois Nebel. Diskuse s ním proběhne 24. 2. v 12:00 hodin, spolu s Benedekem Totthem.

Setkání s autory na českém stánku a jejich individuální autogramiáda proběhnou 23. 2. v 19:30 s Michalem Ajvazem a 24. 2. ve 14:00 hodin s J. Rudišem.

Více informací o programu zde: flb.be/en/

Akce podpořilo České literární centrum v rámci grantu na autorskou mobilitu.

CzechLit