ČLC vyhlašuje soutěž pro veřejnost o knihy

Rozdáme 15 komiksových knih 15 autorům krátkého komiksu.

Soutěže, Zprávy

czlit kopie (1)

V nové soutěži o knižní ceny Komiks za komiks vyzývá ČLC milovníky kresby a komiksových knih k vytvoření stripu či minimálně jednoho komiksového políčka / panelu a zaslání obrázku ve formátu .jpg nebo .pdf na adresu info@czechlit.cz, nebo do FB zprávy (https://www.facebook.com/CzechLitCZ/) na profil ČLC.

Soutěž je určena dětem i dospělým. Soutěžící mohou použít jako inspiraci svou oblíbenou komiksovou knížku, nejlépe českou, a dokončit příběh podle svého vkusu a invence vlastním závěrečným políčkem (pokud zvolíte tuto možnost, pošlete také stránku z komiksu, na který navazujete, a fotografii obálky této knihy).

Jako inspirace mohou posloužit také videa českých komiksových tvůrců, v nichž sami zachycují proces své tvorby. Videa se budou v průběhu dubna a května objevovat na FB profilu Českého literárního centra.

Ze zaslaných obrázků vylosujeme 15, které odměníme komiksovou knihou. Odesláním obrázku dává soutěžící ČLC souhlas s jeho zveřejněním na FB profilu ČLC.

Soutěž probíhá od 7. 4. 2020 do 7. 5. 2020. Výherci budou vyhlášeni v pondělí 11. 5. 2020.

Soutěží chceme podpořit kampaň #kupknihu, jíž usilujeme o podporu malých knihkupců a nakladatelů a vyzýváme k podpoře jejich práce a existence nákupem knih. Komiks je kromě toho dlouhodobým letošním tématem našich aktivit.

CzechLit