Čtyřdílné turné Bianky Bellové po španělských městech

Spisovatelka vystoupila v Maláze, Seville, Madridu a Barceloně.

Zprávy

Bianca Bellová. Foto: Jan Trnka

Bianca Bellová. Foto: Jan Trnka

Prozaička Bianca Bellová podnikla s podporou Českého literárního centra ve dnech 17. – 22. února turné po čtyřech španělských velkoměstech s překladem svého světově úspěšného románu Jezero (přeložil Daniel Ordóñez, vydalo nakl. Tres Hermanas Ediciones). Její první zastávkou bylo knihkupectví v Málaze, kde dvojí čtení moderoval známý tamní novinář Guillermo Busútil. „Je to nesmírně sečtělý a kultivovaný muž a byla to jedna z nejlepších moderací, které jsem zažila,“ řekla k jeho vedení večera autorka.

Odtud vedly kroky Bellové do malého knihkupectví Casa Tomada v Seville, kde její čtení moderovala spisovatelka Aurora Delgado a Cristina Pineda z nakladatelství Tres Hermanas Ediciones.

Vrcholem turné byla zastávka v Madridu před početným publikem. Akci moderovali Stanislav Škoda a Iveta Gonzálezová z ČC Madrid. (Akce se zúčastnil i překladatel Jezera Daniel Ordóñez.) Při té příležitosti prozaička poskytla interview deníku El Independiente.

Posledním bodem turné byla Barcelona; i zde se čtení konalo v knihkupectví, Nollegiu de Barcelona, a i po něm následoval rozhovor, tentokrát pro katalánský deník Ara.

Recenze španělského překladu Jezera už uveřejnily servery La Opinión De Málaga a El Imparcial.

 

CzechLit