David Böhm

A jako Antarktida: Pohled z druhé strany

A jako Antarktida: Pohled z druhé strany
Labyrint, 2019, 99 str.
Jazyk: Čeština
Žánr: Literatura pro děti a mládež
ISBN: 9788086803562
Goodreads hodnocení
93.4% (Hodnotilo 18 uživatelů)

Co vypovídá ledový kontinent a jeho odolní obyvatelé o pohodlném zbytku zeměkoule?

Antarktida a zdejší fauna i badatelé a průzkumníci se stávají hrdiny kreslené knihy Davida Böhma. Jižní pól Roalda Amundsena i jeho soka Roberta Falcona Scotta je předmětem popularizační encyklopedicky laděné knihy, která přibližuje nesmiřitelné podnebí, nepřístupnost, objevitelský potenciál i provázanost Antarktidy s globálním ekosystémem. Kombinovaná technika se začleněním starých map a fotografií zajišťuje pestrost a živost knihy.

Z recenzí:

“V knize A jako Antarktida Böhm sází nejen na ilustrátorskou hravost, s jakou doprovázel oceňovanou publikaci Hlava v hlavě, ale dokonce ji teď vyzářil do čistě autorského díla, jež se řadí do světové extratřídy uměleckonaučných encyklopedií pro náctileté obecenstvo.”

Literární noviny

O autorovi:

David Böhm (1982) je výtvarník a autor ilustrovaných knih pro děti. Absolvoval pražskou AVU. Jeho soubor komiksových pohádek z černé Afriky Ticho hrocha (2009) získal 2. místo v soutěži o Nejkrásnější české knihy roku. Uspěl i s titulem Hlava v hlavě (2013): encyklopedickým vševědem s nápaditými uměleckými i odbornými výklady funkce hlavy posazené na našem krku (Nejkrásnější česká kniha roku, Magnesia Litera 2014, s básníkem Ondřejem Buddeusem). Četných překladů – do němčiny, italštiny, ruštiny, korejštiny atd. – se dočkala práce Jak se dělá galerie (2016), vytvořená společně s kolektivem autorů z Moravské galerie v čele s Ondřejem Chrobákem. Jeho nová kniha se jmenuje A jako Antarktida (Raketa / Labyrint 2019).

Vybrané vydané překlady (1)

A wie Antarktis: Ansichten vom anderen Ende der Welt Němčina

Jazyk: Čeština
Místo: Praha
Nakladatelství: Labyrint
Rok: 2019
Počet stran: 99
Žánr: Literatura pro děti a mládež