Ondřej Hübl

Hod mrtvou labutí

Hod mrtvou labutí
Druhé město, 2018, 272 str.
Jazyk: Čeština
Žánr: Beletrie
ISBN: 9788072274093
Autorská práva v zahraničí
Druhé město
W: https://www.druhemesto.cz/
E: dopisy@druhemesto.cz
Goodreads hodnocení
71.4% (Hodnotilo 83 uživatelů)

Soubor nekorektních povídek z pera scenáristy a reklamního kreativce.

Ondřej Hübl napsal fikci, ovšem o žijících osobnostech české divadelní scény i obyčejných pražských hipsterech pachtících se za krásami správně cool života. Známý operní pěvec a režisér se nešťastně zaplete do mezinárodního byznysu a politiky, protože „przní“ Wagnera. Africký kluk, adoptovaný na dálku bezdětným párem, je ohrožen na životě, a za všechno může Brusel. Slovutné Dejvické divadlo nedostalo finanční podporu, a jeho režisér Miroslav Krobot i se souborem začíná pokoutně prodávat hrnce. Zneklidňující dvojsečnost charakterů, černá ironie a čtenářský pocit, že to vše se dobře mohlo stát, dělají z této prvotiny příslib do budoucna. Hübl je skvělý pozorovatel i posluchač dialogů příslušníků různých společenských vrstev – především se ale nebojí a má vynikající smysl pro humor.

Z recenzí

V převážně satirických příbězích se se svým osudem utkávají pražští hipsteři, manipulativní režiséři, povýšenečtí umělci a především frustrovaní jedinci, jejichž nanicovaté životy plují stokou falešného pocitu vlastní výjimečnosti. Autorův nabroušený vtip osciluje mezi přímočařejší parodií a důmyslněji utkanou sítí společenských vztahů, z nichž jen málokdo vyvázne živý.

-iLiteratura

Autor si z reklamního byznysu vzal do své literatury to nejlepší: bohatý slovník, svižný a pružný styl, drzé fantazie a poněkud bizarní témata.

Mladá fronta Dnes

Hod mrtvou labutí je přesně takový, jaká má knižní prvotina být. Drzý, nabitý dychtivou energií, občas trochu rozkolísaný, ale sympaticky upřímný.

-Právo

O autorovi

Ondřej Hübl (1976), textař, prozaik, scenárista a kreativec. Je autorem a spoluautorem mnoha úspěšných reklamních kampaní pro významné značky. Podle povídky Divotvorné hrnce, která je součástí jeho debutové sbírky povídek Hod mrtvou labutí, napsal s režisérem Miroslavem Krobotem televizní seriál Zkáza Dejvického divadla.

Jazyk: Čeština
Místo: Brno
Nakladatelství: Druhé město
Rok: 2018
Počet stran: 272
Žánr: Beletrie