Michaela Klevisová

Zmizela v mlze

Zmizela v mlze
MOTTO, 2017, 336 str.
Jazyk: Čeština
Žánr: Krimi/Detektivka
ISBN: 9788026709091
Goodreads hodnocení
77% (Hodnotilo 99 uživatelů)

Čtivá „severská“ detektivka od špičky české kriminální literatury.

Ann-Solveig žije v odlehlé vesnici u norského fjordu vysoko za polárním kruhem s mužem, kterého se bojí. Místo aby ho opustila, skočí z útesu do moře. O rok později začne její psychoanalytička Katrine dostávat výhrůžné vzkazy a vzápětí zemře další její pacientka. Český kriminalista Josef Bergman chtěl na tomto místě strávit poklidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že jde o mnohem víc než jen o soukromá tajemství obyvatel zdánlivě idylické vesnice… Michaela Klevisová je nejlepší žijící českou autorkou detektivek a držitelka mnoha ocenění za knihy tohoto žánru.

Z recenzí

„Dokonce víc psychologický román než detektivka.”

František Cinger, Právo

Zmizela v mlze je čtivý kriminální román, kterým autorka vzdala hold nejen severské krimi, ale také anglické detektivce.“

Veronika Černucká, Severské detektivky

O autorce

Michaela Klevisová (1976), spisovatelka, novinářka, překladatelka a scenáristka. Vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Karlově a od roku 1997 v tomto oboru pracuje.

Hned za svou prvotinu, román s detektivní zápletkou Kroky vraha (2007) obdržela v roce 2008 od české sekce mezinárodní Asociace autorů detektivní literatury (AIEP) Cenu Jiřího Marka za nejlepší detektivní knihu roku. Ocenění získala v pouhých dvaatřiceti letech a stala se tak nejmladší držitelkou tohoto ocenění v České republice. V roce 2009 vyšla Klevisové druhá detektivka ze série s kriminalistou Josefem Bergmanem nazvaná Zlodějka příběhů ze zákulisí natáčení televizního seriálu. Za třetí detektivní román Dům na samotě získala Klevisová opět získala Cenu Jiřího Marka za nejlepší českou detektivní knihu roku.

V létě 2012 Michaela Klevisová vydala první nedetektivní knihu, sbírku povídek Čekání na kocoura. Během půl roku vyšly dva dotisky tohoto titulu, vzniklo tedy pokračování Kocour z Montmartru. Je autorkou dalších čtyř knih. Zkušenosti z cest do Laponska zúročila ve své zatím poslední knize, románu s kriminální zápletkou Zmizela v mlze (2017); během pěti měsíců od vydání vyšly dva dotisky této knihy.

Jazyk: Čeština
Místo: Praha
Nakladatelství: MOTTO
Rok: 2017
Počet stran: 336
Žánr: Krimi/Detektivka