Jakuba Katalpa

Zuzanin dech

Zuzanin dech
Host, 2020, 309 str.
Jazyk: Čeština
Žánr: Beletrie
ISBN: 9788027502417
Přečtěte si ukázku
Němčina
Autorská práva v zahraničí
Dana Blatná Literární agentura
W: http://www.dbagency.cz
E: blatna@dbagency.cz
Goodreads hodnocení
89.8% (Hodnotilo 1475 uživatelů)

Jsou tři. Zpočátku děti. Svět je v rovnováze. Později se všechno změní. Ona miluje jednoho z nich, ji milují oba dva. Zuzana Liebeskindová je dcera cukrovarníka. Nic jí nechybí, kráčí životem lehce, obklopena láskou. Vzduchem se vznášejí vlákna přepáleného cukru. Třicátá léta dvacátého století v malém městečku Holašovice jsou sladká. Teprve během německé okupace začne Zuzana dospívat. Bolestně vrůstá do dějin a dějiny se vpisují do ní. Protože má židovský původ, její osud je předem daný. Transport. Koncentrační tábor. Zuzanini přátelé Hanuš a Jan zůstávají v Holašovicích. Jejich cesty se však rozcházejí. Po skončení války se Zuzana vrací z koncentračního tábora, ztráty jsou ale větší, než čekala. Dokáže po všem, co prožila, ještě milovat? A má vůbec na výběr?

 

Z recenzí:

“Dramatický příběh nezkoumá otázku viny a trestu ani tíživost velkých dějin. Jakuba Katalpa jemně a zároveň s chirurgickou jistotou ohledává to, co se skrývá pod povrchem; nesoudí, ale popisuje, citlivě zaznamenává to, co umožňuje člověku v každém okamžiku jít dál.”

—Časopis Host


“Autorčin styl je syrově prostý, ale přitom výstižný a naléhavý, dodává knize švih, který udrží čtenářovu pozornost dokonce i po dočtení.”

Právo

Jazyk: Čeština
Nakladatelství: Host
Rok: 2020
Počet stran: 309
Žánr: Beletrie
Autorská práva v zahraničí
Dana Blatná Literární agentura