Knižní klub ocenil Vedlejší pokoje autora Radovana Menšíka

Knižní klub zároveň vyhlásil 21. ročníku své Literární ceny.

Soutěže, Zprávy

207592_big (1)

O oceněné knize: „Autorův kultivovaný jazyk, který se ovšem nevyhýbá ani zemitému výrazivu a erotickým aspektům lidské existence, činí umně vyklenutou a působivě vypointovanou prózu nečekaně silným čtenářským zážitkem,“ říká koordinátor Literární ceny Knižního klubu Jindřich Jůzl. A dodává, že „dílo můžeme charakterizovat jako magický příběh ze současnosti či pokus o filozofický román“.

Porota, v níž zasedli spisovatelé Tereza Brdečková, Pavel Brycz a Petra Soukupová, literární kritik a historik Pavel Janáček a knihkupec Jiří Seidl, vyzdvihla u románu suverénní vypravěčství a výrazný talent autora. „Některá podobenství mají až sílu krátkých próz Franze Kafky,“ uvedl předseda poroty Pavel Brycz, který také Menšíkovo dílo na cenu navrhl.

 

Knižní klub zároveň vyhlásil 21. ročníku své Literární ceny. Rukopisy je možné zasílat do 31. prosince 2015 na adresu Euromedia Group, Literární cena KK, Nádražní 30, 150 00 Praha 5 nebo přes formulář na http://www.lckk.cz.

Radovan Menšík (1986) vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně a pracuje jako učitel. Mezi jeho literární vzory patří například Dostojevskij nebo Kafka. Dosud vydal sbírku Moucha v kleci a jiné povídky (2011). Vedlejší pokoje jsou jeho románovým debutem.

CzechLit