Na festival do Minsku jede Petra Dvořáková

Český stánek na běloruském mezinárodním knižním veletrhu a festivalu.

Zprávy

Petra Dvořáková. Foto: Tomáš Nosil

Petra Dvořáková. Foto: Tomáš Nosil

Nejvýznamnější běloruský knižní festival, který se pořádá v Minsku, hostí spisovatelku a scenáristku Petru Dvořákovou. Festival probíhá ve dnech 28. 2.–4. 3. 2018.

Český stánek je na veletrhu věnován výročí naší státnosti a představí současnou literární produkci ČR, Nejkrásnější knihy a možnosti vzdělávání v ČR. Akci organizuje České centrum Kyjev, ZÚ Minsk a Výstaviště Minsk ve spolupráci s Českým literárním centrem (ČLC) a Moravskou zemskou knihovnou (MZK).

Petra Dvořáková absolvovala obor filozofie na FF MU. Za knihu rozhovorů o deziluzích náboženské víry Proměněné sny (2006) obdržela cenu Magnesia Litera. Pozornost si získaly i její další tituly Já jsem hlad — příběh o zápasu s mentální anorexií, hledání, cestě a návratu k ženské duši (2009) a Sítě — příběhy (ne)sebevědomí (2016). Její kniha Julie mezi slovy (2013) byla oceněna Zlatou stuhou. Dalšími jejími knihami pro mladé čtenáře jsou Flouk a Líla (2015) a Každý má svou lajnu (2017) o florbalu, prvních láskách a ceně vítězství. Jejím nejnovějším počinem je lehce humorný příběh jedné současné vesnice Dědina (vyjde v dubnu 2018).

CzechLit