Na Festival evropské poezie pojede Tomáš Přidal

Londýnský festival představuje nové podoby evropské avantgardy.

Zprávy

Tomáš Přidal. Foto: Google+ autora

Tomáš Přidal. Foto: Google+ autora

Básník a ilustrátor Tomáš Přidal bude hostem letošního ročníku Festivalu evropské poezie v Londýně ve dnech 7. a 8. dubna 2018. Festival podpořilo Moravská zemská knihovna, sekce České literární centrum, v rámci grantu na autorskou mobilitu.

Program akce:

The European Camarade
Noc evropské poezie
Třicet básníků ve dvojicích představí projekty, které společně vytvořili přímo pro tento večer.
7. dubna 2018, 19:30
Rich Mix, 35-47 Bethnal Green Rd, London E1 6LA
www.richmix.org.uk/events/spoken-word/european-poetry-festival

Literární performance a „sound“ poezie
8. dubna 2018
vstup od 19:00, program začíná v 19:30
Parasol, Unit, 14 Wharf Rd, Hoxton, London N1 7RW
parasol-unit.org

Básníci objevují možnosti performance, prostoru, času a zvuku. Akce nabízí unikátní příležitost osobního setkání se starým uměním avantgardy v novém století. Kurátoři: Simon Pomery a SJ Fowler.

Tomáš Přidal napsal sedm knih poezie a prózy a dvě e-knihy. Jeho básně publikoval v roce 2010 chorvatský magazín Quorum pod názvem Tomáš Přidal: Čovjek u mojoj kadi a v roce 2013 byly vydány v americké antologii Irreal Reader / Fiction & Essays from The Cafe Irreal. Jeho básně a kresby publikovaly například také e-magazíny Word For/Word: A Journal of New Writing, 3:AM Magazine, Cafe Irreal, E·ratio Poetry Journal a Pider a literární magazíny Abwärts, Stadtgelichter, Der Maulkorb či komiksový magazín Stripburger. Tomáš Přidal ilustroval i knihy dalších autorů, například Chimney-sweep ships (Ivan Wernisch), O princi Čekankovi (Patrik Ouředník), Taťka je zase opilej (Dušan Čater) a Bubáci pro všední den (Karel Michal). Jeho zálibou je hra na kytaru a se svou ženou Barborou tvoří duo Deceased Squirrel On The Phone, které v roce 2013 vydalo album nazvané Strawberry Caugh.

CzechLit