Na festival komiksu Lakes vyrazí Vojtěch Mašek

Nová výměnná spolupráce festivalu v Kendalu s ČLC

Logo festivalu Lakes 2019

České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny, zahajuje od letošního roku spolupráci s mezinárodním festivalem komiksu Lakes.

Do anglického městečka Kendal, kde se festival koná, odjede 24. září na čtyřtýdenní tvůrčí pobyt český komiksový scenárista a výtvarník Vojtěch Mašek. Zde se současně zúčastní letošního ročníku zmíněného festivalu, který probíhá ve dnech 11. – 13. října. ČLC bude na oplátku v Praze čtyři týdny hostit britského ilustrátora a výtvarníka Jacoba Phillipse. Výměnný rezidenční pobyt je v plánu rovněž pro roky 2020 a 2021.

Termín rezidenčního pobytu Vojtěcha Maška v Kendalu: 24. září – 18. říjen 2019

Termíny rezidenčního pobytu Jacoba Phillipse v Praze: 25. října – 22. listopadu 2019

Medailon Jacoba Phillipse:

Jacob Phillips je manchesterský ilustrátor na volné noze. Když mu bylo pouhých 11 let, napsal, nakreslil a na domácí tiskárně vytiskl svou první komiksovou knihu, Roboy. Vzal ji s sebou na Brighton Comic Convention a od svého stolečku vyprodal všechny výtisky během jednoho dne. Od té doby spolupracoval s takovými klienty jako např. BBC, Arrow Film, Headspace Property, Arte a Kino Lorber. Jacob Phillips je v současné době koloristou snímku Eda Brubakera a Seana Phillipse Criminal a pracuje také na své první sérii Past Is Prologue, společně se spisovatelem Chrisem Condonem.

O festivalu:

Lakes International Comic Art Festival (LICAF) si klade za cíl propagovat komiksové umění prostřednictvím řady celoročních programů a každoročního mezinárodního festivalu v Cumbrii. Festival je navržen tak, aby přitahoval milovníky komiksu a současně přilákal nové čtenáře a účastníky. V současné době probíhá jeho 7. ročník a festival uzavřel více než 20 mezinárodních partnerství.

CzechLit