Na festival Transpoesie pojede Olga Pek

Básnický festival v Bruselu s českou básnířkou

Zprávy

transpoezie

Každoroční bruselský festival poezie Transpoesie v Bruselu popularizuje krásu evropských jazyků. Festival začíná na Evropský den jazyků, 26. září, literárním večerem v paláci BOZAR. Osmý ročník Transpoesie uvede během dvou týdnů ve třech večerech autorských čtení poezii, která bude zpřistupněna i formou plakátů ve veřejné dopravě (metro, tram, bus); číst se bude také v bruselských stanicích metra.

Rok po vypuknutí skandálu #meetoo se BOZAR rozhodl spolu s Transpoesií pozvat pět výjimečných současných autorek: Simone Atangana Bekono (Nizozemsko), Ann Cotten (Rakousko), Christina Hagen (Dánsko), Olga Pek (Česká republika) a María Eloy-García (Španělsko). Českým hostem Transpoesie bude Olga Pek – básnířka, překladatelka a organizátorka literárních akcí. Olga Pek je spoluautorkou knihy Amoeba (2015) a spoluredaktorkou kritické antologie Terrain: Essays on the New Poetics (2014).

Druhý literární večer se bude konat ve vlámské knihovně MuntPunt 4. října od 19:30, třetí a závěrečný večer v Maďarském kulturním institutu 11. října od 19:30.

Více informací zde: http://transpoesie.eu/ a na Facebooku Transpoesie.

CzechLit