Na Světě knihy bude nová odborná platforma: Profesní fórum

V rámci letošního veletrhu připravilo České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny, ve spolupráci se Světem knihy programovou novinku.

Zprávy

svet_knihy_pf_header

Platforma je určena odborné i zájmové veřejnosti. Program se bude konat po celou dobu trvání veletrhu od 10. do 13. 5. 2018 v pravém křídle Průmyslového paláce (balkon vlevo).

Jednotlivá témata představí ve formátu diskuzí, prezentací a přednášek osobnosti knižního světa. Hosty budou jak čeští, tak zahraniční odborníci. Pozvání přijali i zástupci největších zahraničních veletrhů. Denně bude také probíhat překladatelský „speed dating“, jehož smyslem je představit nakladatelstvím zajímavé tituly a podpořit spolupráci s překladateli.

Program je ke stažení zde.

První den veletrhu na Profesním fóru představí Ondřej Buddeus činnost Českého literárního centra po ročním fungování. Martin Krafl, koordinátor hostování České republiky na mezinárodním Knižním veletrhu v Lipsku 2019, bude informovat o plánované prezentaci české literatury a zároveň představí program Českého roku kultury v Lipsku, který při této příležitosti proběhne od října 2018 do konce roku 2019. Představí rovněž autory, kteří budou českou literaturu v Lipsku reprezentovat, a nový rezidenční program pro spisovatele z ČR a Německa s pobyty v Lipsku a Brně. Zhostí se také moderování diskuze čestných hostů Světa knihy – ředitele frankfurtského knižního veletrhu Juergena Boose, ředitele lipského knižního veletrhu Olivera Zilleho a Benedikta Fögera, prezidenta rakouského Svazu knihkupců a veletrhu Buch Wien, kteří přijali pozvání ředitele Moravské zemské knihovny prof. Tomáš Kubíčka.

Druhý den profesního fóra bude věnován nakladatelům a překladatelům a představí plejádu témat od pevných cen knih, gamifikaci až po literární ceny. Třetí den uvede témata překladatelská a blok určený pro autory. Poslední den Profesního fóra bude ve znamení snídaně s novou ukrajinskou literární organizací, Institutem knihy, a závěrečnými koly překladatelského speed datingu.

CzechLit