Natáčí se Hastrman Miloše Urbana

Film podle nejoceňovanějšího Urbanova románu režíruje Ondřej Havelka.

Zprávy

Miloš Urban. Foto: David Konečný.

Miloš Urban. Foto: David Konečný.

Román Hastrman Miloše Urbana převede do podoby romantického filmového thrilleru s premiérou v dubnu 2018 divadelní a operní režisér, herec a hudebník Ondřej Havelka (1954), frontman jazz-bandu Melody Makers. V oboru celovečerního hraného filmu bude Hastrman jeho režijním debutem. Havelka je také spoluautorem scénáře.

V hlavní roli snímku, v němž se střídá prostředí města a venkova severních Čech a období 19. století se současností, bude účinkovat Karel Dobrý. Pro natáčení příběhu, ikonicky ztělesňujícího sílu vášně a pudů a podíl zvířeckosti v člověku, byly zvoleny působivé lokality Českého ráje, Kokořínska a Českého středohoří. Ondřej Havelka hodlá dodržet ironickou nadsázku, s níž je napsána předloha, i apel proti ničení přírody a venkova civilizačními vlivy; z knižního vyprávění však pro film extrahoval jen jednu dějovou linii. Režisér snímek přijel představit na MFF Karlovy Vary (KVIF).

Třetí Urbanův román Hastrman získal v r. 2001 Magnesii Literu za prózu. Jeho další prózu, Santiniho jazyk, zfilmoval Jiří Strach, který také koupil práva na filmové zpracování Urbanova románu Sedmikostelí.

 

CzechLit