Nominace na Výroční cenu Zlatá stuha 2016

Poroty všech čtyř částí Výroční ceny Zlatá stuha 2016 již rozhodly o tom, které tituly vydané v uplynulém roce jsou nominovány na toto prestižní ocenění.

Zprávy

zlata_stuha_logo_new

Jejich výběru předcházelo náročné posuzování, neboť na stole se jim sešlo na 150 knih pro děti a mládež, z nichž mnohé – jak je v posledních letech dobrým zvykem – dosahují vysokých kvalit jak po výtvarné, tak po textové stránce. Pod klenbou historického Mázhausu na Novoměstské radnici v Praze představili odborní porotci z řad významných spisovatelů, výtvarných umělců, překladatelů či literárních historiků celkem 40 nominací na Zlatou stuhu rozdělených do 12 kategorií.

Zároveň s vyhlášením nominací byla v Galerii ve věži zahájena tradiční putovní výstava ilustrací nominovaných tvůrců, která se postupně objeví i v dalších českých a moravských městech i v zahraničí. Do konce dubna bude k vidění na Novoměstské radnici, posléze poputuje na veletrh Svět knihy, do Zlína v rámci filmového festivalu, do Liberce, Broumova, Písku, Brna, Ostravy, do Poznaně a do Piešťan.

Všechny nominované tituly a jména jsou pomyslnou Ariadninou nití v labyrintu současné dětské literatury, která pomáhá rodičům i pedagogům při výběru kvalitního čtení i krásných ilustrací.

Vyhlášení laureátů proběhne v pátek 29. dubna 2016 ve Velkém sále Novoměstské radnice.

Více o nominovaných titulech na stránkách Zlaté stuhy.

 

CzechLit