Nový interaktivní komiks o letech 1938 – 1939

Simulace prezentují významné okamžiky soudobých dějin.

Zprávy

475692-ceskoslovensko-poster-653x367

Československo 38-89 je série výukových simulací, které kombinují prvky interaktivního komiksu a počítačových her. Simulace jsou určeny zejména žákům a učitelům středních škol, ve zvláštní verzi jsou ovšem přístupné i široké veřejnosti. Simulace žákům prezentují významné okamžiky českých a československých soudobých dějin a umožní jim „prožít“ dobové události z pohledů různých osob. Cílem je rozvinout hlubší porozumění komplexním politickým, sociálním a kulturním souvislostem.

Vývoj simulací „Československo 38-89″ probíhá na Filozofické a Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze a Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky v rámci projektu „Příběhy z dějin československého státu: výzkum a experimentální vývoj softwarových simulací pro výuku historie českých zemí ve 20. století“ financovaného Ministerstvem kultury České republiky. Na vývoji simulací dále spolupracují občanská sdružení Post Bellum a Generation Europe.

Komiksovou grafiku připravil výtvarník Ticho 762, hudební doprovod skupina DVA. Společně přibližují atmosféru po atentátu na Reinharda Heydricha. Osou příběhu je osud poštovního úředníka Jindřicha Jelínka, kterého bezprostředně po atentátu zatklo gestapo. V roli vnuka či vnučky pátráte po příčinách jeho zatčení a skrze rozhovory s jeho vrstevníky odkrýváte události, o kterých se svou rodinou nikdy nemluvil. Sugestivní exkurze do temné etapy našeho národa.

Více zde.

Odkazy

Zpráva České televize (16. 8. 2015)

CzechLit