Profesní fórum 2019

Pozvánka na akce pořádané Českým literárním centrem, sekcí MZK v Brně, na veletrhu Svět knihy 2019, který se koná v Praze ve dnech 9. – 12. 5. 2019.

Pozvánky

Svět knihy, Profesní fórum

České literární centrum připravilo pro návštěvníky z řad odborné, profesní i laické veřejnosti na každý den festivalu bohatý besední a diskusní program, ve spolupráci s dalšími institucemi. Patří mezi ně Polský institut, Instytut książki, Obec překladatelů, nakladatelství Karolinum a Svět knihy. Profesní fórum se už loni těšilo velkému zájmu publika.

Ve čtvrtek 9. května můžete posnídat na prezentaci knih z iberoamerické oblasti, poslechnout si přednášku o chodu e-shopů nebo panelovou debatu literárních agentů. Odpoledne můžete například zajít na bilanční rozpravu o výsledcích veletrhu v Lipsku. Pro překladatele ze španělštiny a portugalštiny je připraven večerní speeddating s nakladateli.

V pátek se koná networkingová snídaně pro pozvané domácí i zahraniční nakladatele, po obědě série přednášek a dílen zaměřených na nejen dětské čtenářství a jeho podporu. Vyslechnout můžete také literárně-sociologickou přednášku Grzegorze Jankowicze, programového ředitele krakovského literárního festivalu Conrad. Program zakončí druhý speeddating překladatelů s nakladateli.

V sobotu poběží programy s britskými hosty ČLC, Paulem Gravettem, zaměřeným na komiksovou scénu, a Alexandrou Büchler, která bude hovořit o britské knižní kultuře v době brexitu. S překladateli budou tentokrát diskutovat booktubeři a influenceři. Česká samizdatová literatura v překladech bude předmětem debaty překladatele Geralda Turnera s Martinem Machovcem a Adélou Petruželkovou.

V neděli program Profesního fóra završí polská snídaně, totiž představení hlavního hosta veletrhu Světa knihy 2020 – Polska.

Podrobný program Profesního fóra najdete ZDE.

CzechLit