Rybáři odlivu – almanach české poezie 2015

Nakladatelství Milan Hodek Hradec Králové připravilo opět po roce novou poetickou antologii.

Zprávy

Editor Vladimír Stibor

Editor Vladimír Stibor

Křest almanachu českých básníků 2015 Rybáři odlivu se slavnostně uskutečnil v Praze ve výstavní síni Portheimka ve středu 1. července od 17. hodin. Ve sborníku se nacházejí verše osmdesáti tří autorů nejen z Česka; své básně poslalo i sedm českých autorů žijících trvale v cizině, například ze Slovenska, Švédska, Německa, Chorvatska, Dánska a dokonce dva spisovatelé jsou až ze zámoří.

Kresba na obálce a knižní ilustrace jsou dílem Aleny Stiborové, jež se podílela i na dvou předešlých almanaších, nesoucích názvy Ptáci z podzemí a Pastýři noci. Pan Petr Žantovský, ředitel Portheimky, nabídl reprezentativní prostory pro uvedení slavnostního aktu knihy do života. Křest se uskutečnil v rámci uměleckého oficiálního festivalu Prahy 5 Za vodou. Z nové básnické antologie recitoval Mirek Kovářík, pořadem doprovázel kytarista a básník Mike Perry.

Ve sborníku se vedle adeptů na státní Cenu za literaturu objevili i mladí začínající autoři. Věk nejstaršího básníka se vyšplhal téměř k devadesátce. Kniha bude k dostání v knižní síti Kosmas.

 

CzechLit