Vítězové 43. ročníku Literární soutěže Františka Halase

Laureátkou je Klára Goldstein, zvláštní cena Marku Torčíkovi.

Ocenění, Zprávy

HALAS_plakat_2015

Laureátkou 43. ročníku Literární soutěže Františka Halase se v sobotu 17. října 2015 v Kunštátě stala olomoucká básnířka Klára Goldstein. Zvláštní cenu Klementa Bochořáka, spojenou s vydáním básnické sbírky dosud knižně nepublikujícímu autorovi, získal Marek Torčík.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Klára Goldstein

Klára Goldstein (*1988) pochází z Rožnova pod Radhoštěm, doktorandka na Katedře bohemistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudovala obor česká filologie. Šéfredaktorka občasníku pro literárně kulturní degustátory Lžička v šuplíku. Své básně publikovala časopisecky (např. v Hostu nebo iLeGaLiTu), knižně debutovala v roce 2010 básnickou sbírkou Úpatí vichřice.

Marek Torčík

Marek Torčík

Marek Torčík (*1993) žije v Brně, kde studuje Anglickou filologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Básnický profil na stránkách Literární soutěže Františka Halase je vůbec prvním veřejným představením jeho tvorby.
Knižní prvotina Marka Torčíka bude představena nejpozději při příležitosti vyvrcholení 44. ročníku Literární soutěže Františka Halase v říjnu 2016.

Podrobnosti o historii a současnosti Literární soutěže Františka Halase jsou k dispozici na internetových stránkách http://lsfh.webnode.cz/.

 

CzechLit