Výsledky otevřené výzvy pro autorské dvojice z oblasti literatury pro děti a mládež

Podpořeno bude osm autorských dvojic.

Eco-Tower v Sokołowsku. Foto: https://www.sokolowsko.org/en/foundation

Eco-Tower v Sokołowsku. Foto: https://www.sokolowsko.org/en/foundation

České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny, vyhlašuje výsledky otevřené výzvy pro autorské dvojice zaměřující se na literaturu pro děti a mládež. Smyslem tohoto projektu Českého literárního centra je podpořit a zviditelnit současnou českou literaturu pro děti a mládež a především posílit spolupráci mezi ilustrátory a spisovateli. Projekt je realizován z prostředků programu Národní plán obnovy.

Odborná komise ve složení Jana Čeňková, Barbora Müllerová, Zuzana Streichsbierová, Jaroslav Tvrdoň a Věra Veselá vybrala z celkem 15 předložených žádostí 8 projektů.

Podpořeny budou projekty následujících autorských dvojic:

Žádost č. Autorské dvojice
1 Andrea Tachezy a Jana Šrámková
2 Dora Kaprálová a Darja Čančíková
7 Lukáš Csicsely a Vojtěch Šeda
9 Markéta Pilátová a Martina Trchová
10 Nikola Logosová a Michal Štěpánek
11 Olga Černá a Eva Volfová
12 Patrik Antczak a Avihai Nizri
15 Tomáš Končinský a Daniel Špaček

 

Vybrané autorské dvojice se zúčastní dvoutýdenního tvůrčího pobytu v Sokołowsku v Polsku (duben 2023), během kterého budou mít prostor pracovat na vlastním společném projektu. Vedle toho se vybrané dvojice stanou součástí nově vznikající výstavy představující současnou českou literaturu pro děti a mládež, kterou České literární centrum představí v roce 2023 v ČR i v zahraničí. Každá dvojice do výstavy přispěje dílem na téma „Malí & velcí“ (o max. rozsahu 6 stran), které bude obsahovat jak literární, tak výtvarnou složku.

CzechLit