Výsledky žádostí o jarní rezidenční pobyty Českého literárního centra

ČLC podpoří celkem osm rezidenčních pobytů.

Broumovský klášter. Foto: Kateřina Ostradecká

Broumovský klášter. Foto: Kateřina Ostradecká

Klášter Broumov

České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny (dále ČLC), přijalo k 31. říjnu 2022 celkem 27 žádostí o měsíční rezidenční pobyt v Klášteře Broumov na období březen až květen 2023. O rezidenční pobyt se mohli ucházet ilustrátoři, tvůrci komiksu a autoři v oblasti prózy, poezie, literatury pro děti a mládež, literatury faktu i dalších žánrů. Rezidenční program zaštiťuje ČLC ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov a Goethe-Institutem.

Komise mobility ČLC vybrala projekty Arnošta Goldflama, Matěje Hořavy a Terezy Klíčník Verecké, kteří budou v Literárním domku pobývat společně s německými autory.

 

Praha / Brno

ČLC obdrželo dále k 31. říjnu 2022 celkem 26 žádostí o 3–4týdenní rezidenční pobyt v Praze (ve spolupráci se Skautskou nadací Jaroslava Foglara v rámci programu Rezidence Jaroslava Foglara) nebo Brně. Tyto pobyty spojené s udělením stipendia jsou určené pro překladatele z češtiny a zahraniční bohemisty.

Na základě rozhodnutí komise mobility ČLC na rezidenční pobyty v měsících březen až květen přijedou Małgorzata Gorczyńska (Polsko), Katia Hala (Francie), Anna Laura Kolláth (Maďarsko), Julia Miesenböck (Rakousko) a María del Pilar Peña Molina (Španělsko).

 

Komise mobility ČLC:

Tomáš Glanc, předseda komise
Christina Frankenberg
Martin Krafl
Radim Kopáč
Jan Lukavec
Jitka Nešporová
Stanislav Škoda

CzechLit