Výsledky žádostí o jarní rezidenční pobyty Českého literárního centra

ČLC podpoří celkem deset rezidenčních pobytů.

Broumovský klášter. Foto: Kateřina Ostradecká

Broumovský klášter. Foto: Kateřina Ostradecká

Klášter Broumov

České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny (dále ČLC), přijalo k 31. říjnu 2021 celkem 17 žádostí o měsíční rezidenční pobyt v Klášteře Broumov na období březen až květen 2022. O rezidenční pobyt se mohli ucházet básnířky a básníci, ilustrátorky a ilustrátoři, tvůrkyně a tvůrci komiksu, autorky a autoři v oblasti prózy, poezie, literatury pro děti a mládež, literatury faktu i dalších žánrů. Rezidenční program zaštiťuje ČLC ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov a Goethe-Institutem Česká republika.

Komise mobility podpořila projekty Anny Kulíčkové, Karla Veselého a Aleny Zemančíkové. Autorky a autor budou v Literárním domku pobývat společně s německými autory a autorkami.

 

Praha / Brno

ČLC obdrželo dále k 31. říjnu 2021 celkem 22 žádostí o měsíční rezidenční pobyt v Praze (zde ve spolupráci se Skautskou nadací Jaroslava Foglara v rámci programu Rezidence Jaroslava Foglara) nebo v Brně. Tyto pobyty spojené s udělením stipendia jsou určené pro překladatele a překladatelky z češtiny, zahraniční bohemisty a bohemistky.

Na rezidenční pobyty v měsících březen až srpen 2022 přijedou Deborah Garfinkle (USA), Hana Hadas (Německo), Tora Hedin (Švédsko), Kathrin Janka (Německo), Aleksander Kaczorowski (Polsko), Junko Shimada (Japonsko) a Anna Radwan-Żbikowska (Polsko).

 

Komise mobility ČLC:

Tomáš Glanc, předseda komise
Christina Frankenberg
Martin Krafl
Radim Kopáč
Jan Lukavec
Jitka Nešporová
Stanislav Škoda

CzechLit