CELA
Spisovatelé


Anna Beata Háblová

Anna Beata Háblová je básnířka, spisovatelka, architektka, urbanistka. Publikovala básnické sbírky Kry (Mox Nox, 2013), Rýhy (Arbor Vitae, 2015), Nevypínejte (Dauphin, 2018) a básně v literárních časopisech Host, Tvar, Weles a Pandora. V kulturním centru Dominikánská 8 moderuje večery s tématy poezie, umění a architektury. Za architektonické návrhy i teoretické práce získala ceny Young Architect Award 2010 nebo Young Planning Professionals Award 2012. V roce 2017 jí vyšla komiksovo-vědecká kniha Města zdí o historii, interpretaci a východiscích obchodních center ve vztahu ke městu. Od roku 2018 přispívá do Ranních úvah na ČRo Vltava. Její poslední knihou na pomezí žánrů jsou Nemísta měst (Host, 2019) o opomíjených, pomíjivých a míjených místech.

 


Ondřej Macl

Ondřej Macl je český spisovatel a performer. Debutoval knihou Miluji svou babičku víc než mladé dívky (Dauphin, 2017), za kterou obdržel Cenu Jiřího Ortena. Následovala sbírka feministické poezie K čemu jste na světě (Petr Štengl, 2018) a román-reportáž Výprava na ohňostroj, aneb o Evropské unii a mladých lidech (Petr Štengl, 2019).

 


Lucie Faulerová

Lucie Faulerová je prozaička, která vystudovala bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, v rámci své doktorské práce se zabývala fenoménem „nespolehlivého vypravěče“. Od roku 2014 působí jako redaktorka literárního časopisu Aluze. Spolupracuje s Kateřinou Šedou, je např. spoluautorkou knihy Brnox, která získala ocenění Magnesia Literu. V roce 2017 jí vyšel debutový román Lapači prachu a v roce 2020 próza Smrtholka.