Festival V centru představí i Jakubu Katalpu

3. ročník česko-německého kulturního festivalu v Jeseníkách

Zprávy

v centru

Od 28. do 29. září 2018 se koná v Jeseníkách již třetí ročník německo-českého festivalu umění, literatury a hudby V centru. Program zahrnuje čtení, koncerty, výstavu, rozhovory u kulatého stolu, umělecké prezentace a performance. Festival se každoročně koná na vícero místech v Jeseníkách, letos to bude Buková/Buchsdorf – Bernartice/Barzdorf, Velká Kraš/Gross Krosse, Vidnava/Weidenau, Račí údolí/Krebsgrund a Javorník/Jauernig. Výtvarníci, spisovatelé a hudebníci se v jesenickém pohraničním regionu prostoru společně setkají, aby přiblížili původní kulturní podobu Sudet v jejich nedávných dějinách – dějinách vyloučených lokalit.

Na festivalu vystoupí autorským čtením také Jakuba Katalpa, která bude číst z románu Němci, a Noemi Schneider z knihy To už víme, v sobotu proběhne přednáška Kateřiny Šedé, představí se divadelní sdružení Depresivní děti touží po penězích s hrou Zánik domu Usherů v režii Jakuba Čermáka ad.

V centru je česko-německá umělecká a kulturní iniciativa, na jejímž fungování se podílejí Pilotraum01 e.V., artcircolo, Kulturallmende, Světakraj z.s..

CzechLit