Lidmila Kábrtová

Místa ve tmě

Místa ve tmě
Host, 2018, 215 str.
Jazyk: Čeština
Žánr: Próza
ISBN: 9788075776051
Přečtěte si ukázku
Němčina
Angličtina
Autorská práva v zahraničí
Dana Blatná Literární agentura
W: http://www.dbagency.cz
E: blatna@dbagency.cz

Sbírka volně provázaných povídek o ženách v čistém slohuCelek tvořený dvanácti povídkami, jež na sebe volně navazují, vypráví o několika ženských hrdinkách, které jsou si podobné svou neukotveností: Tereza řeší nudu milenci, Karla zábavou, Klára bohatstvím, Eva sebeobětováním rodině, Alice statečností… Události jsou neseny vzpomínkami na formativní mládí, které vede k nevěře, střídání partnerů, týrání…Příběhy těchto žen na sebe narazí, aniž by to některá z nich zaznamenala. Stejně jako její prvotina Koho vypijou lišky jsou Místa ve tmě skutečně temným čtením i díky jazyku vyprávění: surovému a přímému.

Z recenzí

Místa ve tmě nejsou odpočinkovým čtením, pod povrchem každé povídky se skrývá zneklidňující vrstva vypovídající o násilí, manipulaci, submisivitě i chuti vymanit se z dosavadního způsobu života. Přesto jejich hrdinky neupadají do letargie, snaží se brát život do vlastních rukou, a to bez rozdílu věku.

-Vaše literatura

Neobvykle soudržná povídková sbírka. Jednotlivé texty propojuje nejen to, že se v nich postavy neustále potkávají, ale i to, že na první pohled banální motivy získávají díky této provázanosti nové významy.

-iLiteratura

O autorce

Lidmila Kábrtová (1971), prozaička a novinářka. Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a později také obor marketingová komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Dlouhodobě se věnovala žurnalistice, pak se zaměřila na oblast public relations, v níž pracuje už více než dvacet let. Je autorkou několika rozhlasových her v projektu ČRo 3 Vltava — Minutové hry. Povídky jí vyšly v souborech nakladatelství Listen. Jako autorka povídky a editorka se podílela na knize Mé dětství v socialismu. Knižně debutovala experimentální prózou Koho vypijou lišky (Host, 2013), Místa ve tmě jsou její druhou prózou. Žije u Nymburka.

Jazyk: Čeština
Místo: Brno
Nakladatelství: Host
Rok: 2018
Počet stran: 215
Žánr: Próza