Petra Hůlová

Zlodějka mýho táty

Zlodějka mýho táty
Torst, 2019, 276 str.
Jazyk: Čeština
Žánr: Beletrie
ISBN: 9788072155828
Přečtěte si ukázku
Francouzština
Angličtina

O destruktivním vlivu rozvodu rodičů na děti i o válce dětí proti rodičům.

Nový román Petry Hůlové se věnuje menším dějinám, těm soukromým, rodinným. Desetiletý Miky se ocitá ve střídavé péči, kterou nesnáší, stejně jako své nové sourozence a zejména svou macechu, která tátu „ukradla“. Miky žije ve vlastním světě, kde se realita prolíná se světem mobilních a počítačových her. Neporozumění, stesk a bolest vedou ke zlobě a revoltě. Hůlová zvažuje práva rodičů vůči dětem i práva dětí za situace rozpadu a přeuspořádání rodiny. Ukazuje, jak tenká je hranice mezi nezvedeným spratkem a nebožátkem vláčeným spory svých opatrovníků.

Z recenzí:

“Nový román Petry Hůlové přináší dětský a velmi nekompromisní pohled na střídavou péči a snaží se odpovědět na otázku, co je to vlastně právo na štěstí.”

Český rozhlas Radio Wave

“Ve Zlodějce mýho táty je hlavním dějištěm Praha, zemi sužují tropická vedra, benzinová a naftová auta jsou už minulostí, namísto starých domů, když doslouží, se budují datová centra. Převážná většina dětí nosí korzety, protože jejich těla se bortí kvůli věčnému „paření“ počítačových her. Když mají ve škole psát písemku, jsou jim podávány tablety na koncentraci.”

—Respekt

Jazyk: Čeština
Místo: Praha
Nakladatelství: Torst
Rok: 2019
Počet stran: 276
Žánr: Beletrie