Literární turné Radky Denemarkové pokračuje

Spisovatelka vystupuje v Německu, Rakousku i Makedonii.

Zprávy

Radka Denemarková. Foto: Milan Malíček

Radka Denemarková. Foto: Milan Malíček

Prozaička Radka Denemarková je hostem série literárních večerů v Německu, Rakousku i Makedonii.

V makedonském Skopje četla na zdejší univerzitě a v Literární kavárně Menada z románu Peníze od Hitlera, který vydalo nakladatelství Begemot, v polovině května.

V knihovně v Grazu byla 25. 5. hostem čtení a debaty WOLLEN WIR NOCH SELBST DENKEN? coby spisovatelka města Graz, spolu s Katharinou Kocher (moderace Christine Wiesenhofer).

11. 6. v 19 hodin bude Radka Denemarková účinkovat ve Vídni na čtení Österreichische Gesellschaft für Literatur. Diskusní večery s Corneliem Hellsem se zaměřují na autorky a autory ze střední, východní a jižní Evropy po pádu režimů (moderuje Ursula Ebel).

V Berlíně vystoupí na Europäischer Autoren-Gipfel. Summit des Europäischen Kulturerbejahres, na tzv. Modrém sofa, a to 21. června v 18:30 u Bertelsmanna (Unter den Linden 1). Diskusi evropských autorů z devatenácti zemí pořádá kromě Bertelsmanna ZDF, Deutschlandfunk Kultur a 3sat. „Pozvaní autoři ve svých románech, příbězích, básních, literárních dílech popisují nejen život ve své zemi, ale společně tvoří evropský příběh. V diskuzích se diváci dozví, proč se tito autoři cítí být evropští, co si myslí, že v Evropě chybí, jakou evropskou knihu chystají a kde pro ně Evropa končí.“ Na Modrém sofa zasedne kromě Denemarkové třeba Terézia Mora, Sjón, Hugo Hamilton, Guy Helminger nebo Sabine Gruber.

CzechLit