Michal Ajvaz vystoupí v USA

Autroské čtení ve Washingtonu doplní konference v Los Angeles.

Zprávy

Michal Ajvaz. Foto: Rafał Komorowski / Wikipedie (CC BY-SA 4.0)

Michal Ajvaz. Foto: Rafał Komorowski / Wikipedie (CC BY-SA 4.0)

Michal Ajvaz přijal pozvání American Association of Teachers of Slavic and East European Languages na panelovou diskusi věnovanou umělým jazykům v české literatuře. Diskuse se bude konat ve Washingtonu DC. Tamtéž proběhnou také přednášky o jeho próze Lucemburská zahrada z r. 2011, která získala Literu za Knihu roku 2012. Děj knihy, která se odehrává na mnoha místech Evropy i v New Yorku nebo na karibském ostrově i ve vymyšleném městě Lara, se odvíjí od špatného záznamu jistého slova na počítači. Konference se bude konat 2. února.

5.února Michal Ajvaz vystoupí v Los Angeles na 2018 Literary Arts Reading Series, které pořádá John Fowles Center for Creative Writing.

Nakladatelství Dalkey Archive Press, který vydává Ajvazovy knihy v angličtině (The Other City / Druhé město, The Golden Age / Zlatý věk, Empty Streets / Prázdné ulice) připravuje nový překlad Cesty na jih (Journey to the South).

Cesty Michala Ajvaze do Ameriky podpořilo České literární centrum v rámci grantu na autorskou mobilitu.

Více informací: https://www.aatseel.org/cfp_program_2018; https://www.chapman.edu/research/institutes-and-centers/john-fowles-center/index.aspx

CzechLit