Ocenění pro Antonína Bajaju

Bajaja oceněn v rámci projektu petrohradské Městské knihovny Majakovského.

Ocenění, Zprávy

Logo-petersburg-2016

Záměrem populárního projektu Vybíráme nejlepšího zahraničního spisovatele, který se poprvé uskutečnil v roce 2009, je seznámit publikum s literárními novinkami ze zahraničí, a to nejen už přeloženými a vydanými v ruštině, ale také s knihami, o jejichž vydání by mohl nastat zájem. Vyvrcholením celého projektu je on-line hlasování a udělení cen spisovatelům, jejichž knihy se nejvíce zalíbily čtenářům.

Dne 1. března 2017 se v Městské knihovně Majakovského uskutečnila tisková konference, věnovaná 9. ročníku (březen 2017 – únor 2018) mezinárodního literárního projektu, který tradičně pořádá hlavní petrohradská knihovna a Výbor pro kulturu administrativy Sankt Peterburgu ve spolupráci s generálními konzuláty a kulturními instituty.

Na tiskové konferenci byly vyhlášeny výsledky loňského ročníku: na základě on-line hlasování zvítězil český spisovatel Antonín Bajaja s knihou Zvlčení (nominace „Autor, jehož kniha již byla přeložena a vydána v ruském jazyce“). V druhé nominaci „Autor, jehož kniha zatím není přeložena a vydána v ruštině“ český spisovatel Miloš Urban s knihou Praga Piccola obsadil 3. místo.

Ruský překlad Bajajova Zvlčení vydal v roce 2010 nakladatelský dům Globus.

Více o projektu kupříkladu zde.

CzechLit