Prezentace knihy Jana Němce ‚Dějiny světla‘ v Turíně

Na 30. ročníku turínského mezinárodního knižního festivalu bude představen italský překlad románu o životě slavného fotografa Františka Drtikola.

Zprávy

storia-della-luce

Na festivalu Salone Internazionale del Libro di Torino bude 21. května od 15 hodin představen román Dějiny světla. V italském překladu Eleny Zuccolo letos kniha vychází v nakladatelství Safarà Editore. Prezentace s účastí autora se koná v rámci festivalu probíhajícího od 18. do 22. května 2017 (denně od 10 do 20 hodin) na turínském výstavišti Lingotto Fiere (Via Nizza 280). Festival je doprovázen řadou setkání, koncertů a dalších akcí po celém městě.

Překladatelka Elena Zuccolo vystudovala překlad a kulturní vztahy na univerzitě v Udine, je překladatelkou z češtiny, španělštiny, němčiny, angličtiny a francouzštiny. V roce 2014 vyhrála s překladem povídky Jeden všední den soutěž pro mladé překladatele, organizovanou Českými centry ve spolupráci s Literární sekcí Institutu umění – Divadelního ústavu u příležitosti výročí sto let od narození Bohumila Hrabala. Jako kurátorka spolupracuje s řadou pražských literárních agentur a nakladatelství. Na pražské konzervatoři rovněž vystudovala hru na kontrabas.

Spoluorganizátorem akce je České centrum v Miláně. Více informací zde.

CzechLit