Prezentace knihy Josefa Jedličky Midway Upon the Journey of Our Life v Londýně

Proběhla v rámci letošního knižního veletrhu London Book Fair.

Zprávy

IFORUM-15889-version1-jedlicka_text1

Akce se uskutečnila 14. dubna v jednom z největších londýnských knihkupectví Waterstones Piccadilly. Šlo o prezentaci anglického překladu knihy Josefa Jedličky Midway Upon the Journey of Our Life (Kde život náš je v půli se svou poutí, Karolinum 2016). Prezentaci doprovodila panelová diskuze s americkými a britskými akademiky.

Komponovaného programu se účastnili překladatel knihy Alex Zucker, Owen Hatherley, autor bestseleru Landscapes of Communism, a dr. Rajendra Chitnis (University of Bristol). Večer moderovala Jana Nahodilová (University of Bristol).

Tématy navazující téměř hodinové diskuze bylo nejen zařazení Jedličkova díla do středoevropského kontextu, ale i debata o poválečné avantgardní architektuře, která vznikala v rámci komunistického experimentu v 50. letech 20. století a hraje podstatnou roli v Jedličkově novele. Časté dotazy směřovaly k současnému vnímání české literatury ve světě či otázkám překladatelské profese.

Publikace vyšla v rámci ediční řady Modern Czech Classics, která zpřístupňuje kanonická díla reflektující moderní dějiny střední Evropy zahraničním čtenářům. Prezentace byla připravena ve spolupráci s University of Chicago Press, MK ČR a českým kolektivním stánkem (MZK), Českým centrem v Londýně a britskými bohemistickými pracovišti.

CzechLit