Rezidence v Broumově, Praze a Brně v létě a na podzim 2020

Kteří umělci pojedou tvořit na tři české rezidence ČLC?

CLC-MZK logo

Stejně jako v předešlých letech, i letos České literární centrum (ČLC), sekce Moravské zemské knihovny, zajištuje rezidenční pobyty na třech místech v ČR: v Broumově, Praze a Brně. Pobyty v délce tří až čtyř týdnů poskytují překladatelům, spisovatelům a dalším umělcům vhodné podmínky pro tvůrčí činnost.


Broumov

Broumovské rezidenční pobyty, které ČLC pořádá ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov, jsou určeny českým autorům. V období od června do listopadu budou v Broumově pracovat:

Jindřich Janíček (červen)
Marie Iljašenko (červen)
Radek Fridrich (červenec)
Lenka Kuhar Daňhelová (červenec)
Alena Brunhilda Burneleit (srpen)
Zuzana Vojtová (srpen)
Martin Ryšavý (září)
Anna Wanik (září)
Teodor Kravál (říjen)
Martin Škabraha (listopad)

Novinkou je výzva pro začínající autory, která je otevřena do 28. 6. 2020 (více ZDE). Začínajícím tvůrcům poskytne ČLC pobyty v Broumově v říjnu, listopadu a prosinci.


Praha a Brno

Rezidence v Brně a Praze poskytuje ČLC primárně překladatelům z českého jazyka a zahraničním bohemistům. Letos ČLC výjimečně nabídlo pobyty rovněž překladatelům do češtiny. Ve zbytku roku bude ČLC hostit deset překladatelů:

Daniel Ordóñez (červen, Praha)
Ondřej Cikán (červenec, Praha)
Barbara Kolouchová (červenec, Brno)
Weitao Wang (srpen, Praha)
Michaela Škultéty (srpen, Brno)
Enrique Gutiérrez Rubio (září, Praha)
Nina Hamalcik (září, Brno)
Zuzana Henešová (říjen, Brno)
Cristian Cámara Outes (listopad, Praha)
Peter Kuhar (listopad, Brno)

Na základě spolupráce se zahraničními partnery ČLC zve do ČR i zahraniční tvůrce. Na podzim budou v Praze pobývat hned tři zahraniční rezidenti: laureátka Ceny EU za literaturu Marta Dzido z Polska, německý dramatik a prozaik Jakub Nolte, a britská komiksová tvůrkyně Sayra Begum.

CzechLit