Stále jsme ve válce – turné ve Velké Británii

Uvedení anglického vydání komiksu

Zprávy

werestillatwar

Uvedení britského vydání komiksu We’re Still at War / Ještě jsme ve válce (česky Jana Fantová a Jan Polouček (eds.); Argo, Post Bellum, Ústav pro studium totalitních režimů 2011, kniha získala cenu MURIEL 2012) proběhne v rámci The Lakes International Comic Art Festivalu v Kendalu ve Spojeném Království v pořadu VOICES FROM THE CZECH REPUBLIC v sobotu 13. října ve 14.30. Festival se koná ve dnech 12.-14. října.

Knihy se v České republice prodalo více než 13 tisíc kusů; obsahuje 13 zpovědí osob, které na vlastní kůži zažily totalitní režim, ať už nacistický či komunistický. Na uvedení knihy přijedou její tvůrci Tomáš Kučerovský a výtvarnice Toy Box, besedu s nimi povede Paul Gravett.

16. října vystoupí oba umělci v British Library v rámci pořadu „Talks and discussions“ s názvem European Graphic Novels: Drawing Untold Stories v 19. 15 hodin, spolu s nimi se představí neměcko-americká spisovatelka a ilustrátorka Nora Krug, autorka grafického memoáru Heimat (Vlast), v němž pátrá po podstatě identity, viny a smyslu domova pro poválečné Němce.

Obě události podporuje České centrum Londýn, Karolinum Press a České literární centrum, sekce MZK v Brně. Partnerem je EUNIC a European Writers’ Tour.

CzechLit