Frankfurtský knižní veletrh za dveřmi

Za 14 dní začne letošní největší literárně-veletržní událost.

Zprávy

Frankfurt Book Fair. Foto: Alexander Heimann

Frankfurt Book Fair. Foto: Alexander Heimann

96. ročník knižního veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem je pro literární svět nejdůležitější evropskou akcí tohoto podzimu. České zastoupení a účast na mezinárodním knižním veletrhu zajišťuje z pověření Ministerstva kultury ČR Moravská zemská knihovna v Brně, přičemž pracuje s tématy Charta 77 a underground. V rámci dvoudenního programu bude uvedena nejnovější produkce asi dvaceti českých nakladatelů a vybrané novinky české literatury jako takové.

Představeni budou autoři i knižní tituly související se zvoleným tématem: v rámci autorských čtení a diskusí vystoupí v pátek 11. 10. Jáchym Topol (slavnostní otevření stánku za účasti Martina Krafla, koordinátora národní účasti na knižním veletrhu v Lipsku 2019, kde bude Česká republika hlavní hostující zemí, ), v sobotu se v diskuzích nad minulostí a přítomností Charty 77 a fenoménem undergroundu setkají Eugen Brikcius, Martin C. Putna, Jáchym Topol a Martin Machovec.

Frankfurtský knižní veletrh probíhá od 11. do 15. října 2017; návštěvníci veletrhu najdou český stánek na 120 metrech čtverečních v hale 5.

CzechLit