V angličtině vyšla antologie české spekulativní fikce

Volně distribuovaná e-kniha obsahuje deset příběhů od nejlepších českých autorů.

Zprávy

Dreams-From-Beyond_cover-800x1130

Editorkou antologie s názvem Dreams From Beyond (ve volném překladu Sny odjinud) je česká autorka Julie Nováková. Ta publikaci připravila při příležitosti barcelonského sci-fi festivalu a veletrhu Eurocon, který proběhne začátkem listopadu. Termínem „spekulativní fikce“ se především v anglosaském kontextu označuje široké spektrum textů z žánrů science fiction, fantasy, science fantasy, horror, alternativní historie či dokonce magický realismus.

V anglicky psané recenzi pro magazín Speculative Fiction in Translation, Rachel Cordasco píše: “Tahle sbírka vás nezklame. Stejně jako ostatní úspěšné publikace tohoto typu, i tato obsahuje široké spektrum příběhů, v nichž najdete všechno od vesmírného cestování po draky, od mimozemských virů po červí díry, které jsou ve skutečnosti červy, a mnoho dalšího.”

Antologie Dreams From Beyond, v níž najdete texty mimo jiné od Petry Slovákové či Pavla Renčína, je zdarma ke stažení zde.

Pokud se chcete o české sci-fi a fantasy dovědět víc, zkuste naše téma měsíce, v němž jsme se věnovali nejlepší žánrové fikci roku 2015.

CzechLit