Pavel Kohout

Sněžím

Sněžím
Větrné mlýny, 2013, 408 str.
Jazyk: Čeština
Žánr: Próza
Autorská práva v zahraničí
Dilia
W: http://www.dilia.cz
Kontakty
W: http://www.pavel-kohout.com/

Co dělat, nasvědčuje-li všechno tomu, že nám cynicky lže jeden ze dvou lidí, kterým jsme nejvíc věřili, a my přitom nevíme, který z nich to je? Nezbývá než zmobilizovat všechny smysly a pokusit se přijít na to instinktem a inteligencí. Což ovšem může vést k tomu, že se čerstvě zjevená pravda ukáže být opět pouze lží a vyvolá nové podezření nabalující další vinu jako stále hrozivější lavinu, aniž lze odhadnout, koho na konci zasype…

Román byl inspirován tehdejší patovou situací při vyšetřování, kdo z nových politiků právě osvobozeného státu byl za totality tajným agentem Státní bezpečnosti. Básnířka Petra Márová, věřící katolička, která si s bývalým režimem nikdy nezadala a musela za to tvrdě zaplatit, stojí náhle mezi dvěma muži, které milovala, a oni se teď navzájem obviňují z vydatné služby právě smetenému režimu. Rozhodne se zjistit, kdo z nich mluví pravdu a kdo ji klame, za každou cenu, až ji hrozí, že se obětí té uvolněné laviny stane sama.

Žánr, jemuž se „novočesky“ říká thriller, neochudil autor o napětí, které stupňuje až do posledních stránek, a navíc jej obohatil o souběžné příběhy spojující právě započatou dobu dobrých nadějí s přízraky ohavné minulosti.

 

(Větrné mlýny)

 

Jazyk: Čeština
Místo: Brno
Nakladatelství: Větrné mlýny
Rok: 2013
Počet stran: 408
Žánr: Próza
Autorská práva v zahraničí
Dilia